Головна / Новини / Різне / Андрій Ягодка: «Сьогодні взагалі легко не було»
Андрій Ягодка: «Сьогодні взагалі легко не було»
Фото: Дмитро Путінцев

Шабліст Андрій Ягодка виборов сьомий титул чемпіона України на змаганнях у Києві, перемігши у фіналі партнера за національною збірною, Юрія Цапа. Наступним же стартом для одесита стане зональний відбір на Олімпіаду 2024. Як проходили поєдинки на шляху до «золота» та якою буде підготовка до турніру в Люксембурзі – Ягодка розповів ФФУ.

Про те, чому не вдалося підійти до чемпіонату в оптимальній формі 

Сьогодні (1 квітня – прим.) було важкувато, я хворим виступав на останньому Кубку світу в Будапешті. Після цього намагався відновитися, але це було відновлення з навантаженням, що не дуже добре. Але оскільки до олімпійського відбіркового турніру мало часу, тому потрібно було шукати компроміси в підготовці. Тож тут я був не в найкращій формі, тобто не відновився, як для змагань. Я відновлювався на майбутнє, і через це залишилось трохи втоми. У Люксембургу потрібно буде вже показувати свій максимум!

Про турнірний шлях

Важко було ще з бою за топ-8, у якому я зустрівся з досить сильним юніором Дмитром Колобаєвим. Я повів 8:3, потім він мене «знайшов», наздогнав і навіть вийшов вперед – 10:9. І наступний бій проти Олексія Стаценка був надважкий насправді. Він був у дуже добрій формі. Сьогодні взагалі легко не було. Але я сам винен, адже програв один бій в «пулі» юніору й отримав за це в «олімпійці» «джек-пот», так би мовити. Чому програв? Не відразу зрозумів, що буде опонент робити, а коли зрозумів, уже пізно було.  Молодь вона така – гаряча і швидка, тільки оком кліпнеш – отримаєш.

Про напружений та емоційний фінал проти Юрія Цапа

Може, із боку здавалося, що градус зашкалює. Але така напруга – це звичайна річ, на міжнародних змаганнях буває і гірше. Але це не нове, з цим потрібно якось жити й миритися. Тож фінал проти Юрія Цапа це був звичайний бій на високому рівні в шабельному фехтування. Я не знаю, який у нас рахунок за особистими зустрічами. Але мені завжди з ним важко. Юра добре налаштовується, він зараз в непоганій формі, що доводить і на міжнародних змаганнях. Чи поганяв він мене? Це ще питання хто кого поганяв (усміхається).

Про підготовку до відбіркового турніру в Люксембургу

Відпочивати зараз не на часі, тож, може, візьму один день відпочинку, щоб відновитися, а далі має бути навантаження, щоб підійти у найкращій формі до олімпійського відбору. Я знаю, які суперники там на мене очікують, і там теж легко не буде.