Головна / Новини / Різне / Руслан Тимошенко: «Коли приїхав, сказав тренеру, що сьогодні нічого не очікуємо»
Руслан Тимошенко: «Коли приїхав, сказав тренеру, що сьогодні нічого не очікуємо»
Фото: Дмитро Путінцев

Шпажист Руслан Тимошенко вперше цьогоріч став чемпіоном України, вигравши у фіналі в харків’янина Євгенія Горбачука. При цьому Тимошенко вже не перший рік поєднує тренерську та спортивну кар’єру. Зокрема, на цьому чемпіонаті в одному з поєдинків він зустрівся зі своїм учнем Нікітою Кошманом. Як зумів вибороти дебютний титул – Руслан розповів ФФУ.

Про те, як починався день, який завершився перемогою на чемпіонаті України

Я, у принципі, вирішив закінчувати свою професійну спортивну кар’єру. Минулого тижня готувався до цих змагань, потім у мене були важкі вихідні й сьогодні (1 квітня – прим.) зранку теж було дуже важко. Дитина проспала, я проспав, треба було везти її в садочок. Я запізнився сюди. Коли приїхав, сказав тренеру, що сьогодні нічого не очікуємо, адже сил майже не має. Але, можливо, якраз через те, що сил не було, я не напружувався і був розкутим. І якось потрошку все пішло – і вийшло. 

Про бій за вхід в четвірку зі своїм учнем Нікітою Кошманом

Останні років п’ять ми з ним зустрічаємось кожний чемпіонат України. Я не дуже люблю фехтувати зі своїми учнями, мені з ними найважче, відверто кажучи. Вони звикли мене колоти, і вони всі хочуть довести мені, що вони можуть. І дуже часто я бачу, що вони зі мною фехтують краще, ніж з іншими суперниками. Чи був я задоволений фехтуванням свого підопічного в нашій зустрічі? Не дуже. Він тричі класно зробив гарний прийом. Я йому під час бою про це сказав, але він його так і не повторив.

Про те, у якому фізичному стані підходив до вирішальних боїв, враховуючи велику кількість учасників і довгий турнірний шлях

Я був більш-менш впевнений у бою зі Володимиром Станкевичем. Хвилювався, що в другому півфіналі виграє Рейзлін. З ним мені було б дуже складно у фіналі. Так, мені було фізично важко і в бою зі Станкевичем. Я відірвався в рахунку і потім три уколи поспіль отримав тільки тому, що намагався відновити дихання. Думав, ще трішечки – і я відновлюсь. І тут перший, другий, третій поспіль – і тільки після цього я віддихався і сам почав наносити уколи.  

У фіналі з Євгенієм Горбачуком я теж весь час змушений був контролювати дихання. Дуже довго тривали змагання, великі перерви, я відчував, що просто засинаю між боями, тож, напевно чотири рази розминався. Зазвичай наші змагання проходять швидше, адже не виступають одночасно представники інших видів зброї, нема телебачення.

Про те, як вдалося переломити хід фіналу проти Євгенія Горбачука

Загалом мені з Женею легше фехтувати, коли він йде «на мене». Але він молодець, сьогодні відразу почав робити навпаки. І я пів бою шукав, що мені зробити, щоб в нього виграти. І знайшов, почав робити коротку дію, «залишати» руку, і він сам наколювався. Я не винен (сміється).

Про плани завершити кар’єру після чемпіонату України

Я планую завершувати професійну кар’єру, але однозначно буду ще виступати. Хоча хтозна, можливо, складуться зірки й все буде чудово. Але більше уваги зараз родині та учням. Хоча їм і так уваги багато насправді.