Головна / Новини / Різне / Андрій Опанасенко: «Мені дуже потрібна була ця перемога»
Андрій Опанасенко: «Мені дуже потрібна була ця перемога»
Фото: Анна Савчик

Харківський шпажист Андрій Опанасенко виграв «золото» на всеукраїнському турнірі Uhlmann Cup у Львові. У коментарі пресслужбі ФФУ 20-річний фехтувальник розповів про шлях до фіналу та про значення цієї перемоги.  

Про не дуже добре самопочуття перед стартом турніру

«Думаю, тут одразу кілька причин. І напружений графік змагань та тренувань, і те що в номері вночі було холодно. Я прокинувся зранку закладеним носом і болем в горлі. Ще після Універсіади в мене виявили дуже неприємне захворювання, через яке імунітет постійно ослаблений. Тож хоча тут в «пулі» я виграв всі бої й прожеребився четвертим, зранку мені було максимально важко, але далі я розфехтувався. Дуже складний бій був за вхід в четвірку з Краснюком. Але коли я зрозумів, що вже з медаллю, пішло “як по накатаній”».

Про суперників на вирішальній стадії змагань

«Денис Лаврентьєв і Максим Перчук – дуже різні фехтувальники попри те, що з ними працює один тренер. Лаврентьєв – “пістолетник”. Перчук – швидкійсний “ручечник”, та ще й досить нестандартна особистість, і фехтування в нього таке саме. Не знаєш, що він зробить в наступний момент. Я на початку бою два однакових уколи від нього пропустив (він робив два кроки вперед – і колов у стегно). Я просто не розумів, що з такої дистанції можна зробити атаку в один темп».

Про значення перемоги і найближчі плани

«Торік я не виступав на турнірі пам’яті Бориса Смірновського, адже на той момент вже гарантував собі місце в молодіжній збірній. Цьогоріч ситуація інша, я виступав серед дорослих і не брав участі в жодних змаганнях по U23. Будапешт тиждень тому – це був мій перший старт в цій віковій категорії в нинішньому сезоні. Тож мені дуже потрібна була ця перемога. Точніше я ставив собі завдання максимально добре виступити тут, і радий, що це вдалося. Наступні змагання – чемпіонат України U23 в Києві. Але спочатку поїздка в рідний Харків. Адже я там вже більше місяця не був через постійні змагання та збори».