Головна / новини / змагання / ЧС 2024 Ер-Ріяд: подвійний подіум для України в змаганнях шпажисток-кадеток
ЧС 2024 Ер-Ріяд: подвійний подіум для України в змаганнях шпажисток-кадеток

Українські шпажистки Анна Максименко та Емілі Конрад стали призерками чемпіонату світу з фехтування серед кадетів і юніорів, який триває в саудівському Ер-Ріяді. Так, 16-річні фехтувальниці підійнялись на подіум світової першості у кадетській віковій категорії, де загалом за медалі боролись 129 учасниць.

Максименко, яка в лютому цього року стала чемпіонкою Європи серед кадетів, додала до свого активу й титул чемпіонки світу. Водночас Конрад, яка на Євро стала другою, виборола «бронзу» в Ер-Ріяді.

У групі Емілі виграла всі бої, коли Анна зазнала однієї поразки. Відтак вони отримали четвертий і 18-й номер посіву відповідно.

В 1/32 фіналу Максименко виграла в представниці Макао, Ю Кей Хуан (15:5), після чого була сильнішою за китаянку Чжао Цзяюй (15:8) й другий номер посіву, француженку Юдіт Роман (15:7).  в бою за вихід до півфіналу не зазнала труднощів із Анною Сілард (15:3) із Угорщини.

Конрад, своєю чергою, розпочала виступ в «олімпійці» з перемоги над чешкою Амалі Валентової (15:6), а далі вибила з боротьби італійку Сільвію Лібераті (15:10), німкеню Еду Чевікол (15:11) й ще одну представницю Італії, Маріяк’яру Тесту (15:14).

Уже в півфіналі Максименко виграла з розривом у два уколи в китайської фехтувальниці Хуей Шуан Цзян (15:13), а Конрад не впоралась із американкою Шарікою Ґаджалою (7:15). Далі ж Анна взяла реванш у Ґаджали, перемігши її з рахунком 15:13.

Таким чином, вихованка Львівської академії фехтування виборола вже третю нагороду на чемпіонатах світу. У 2022-му вона здобула «срібло» в кадетській віковій категорії, а наступного року посіла третє місце в турнірі юніорок.

Максименко також стала другою в історії українською шпажисткою, яка виборола «золото» на кадетському чемпіонаті світу. Раніше це вдалось тільки олімпійській чемпіонці Яні Шемякіній у 2002 році в Анталії.

Щодо Конрад, то вона в Саудівській Аравії виграла свою дебютну нагороду на такому рівні.

Шпага, кадети (особисті)Шпага, кадетки (особисті)