Головна / новини / змагання / КС 2024 Тбілісі: Тараненко та Миронюк дійшли до 1/16 фіналу, збірна України посіла 13-те місце

У грузинському Тбілісі пройшов Кубок світу з фехтування на рапірах, у якому взяли участь 141 спортсменка з 24-х країн. Україну ж на цих змаганнях представили п’ять фехтувальниць: Анна Тараненко, Дарія Миронюк, Катерина Буденко, Ольга Сопіт і Вікторія Горпенченко.

Одразу дві українки – Миронюк і Тараненко – дійшли до 1/16 фіналу Кубка світу. При цьому і для 22-річної Дарії, і для 23-річної Анни це було дебютне потрапляння в топ-32 на такому рівні.

У групі Анна та Дарія виграли п’ять із шести поєдинків і відтак напряму вийшли до 1/32-ої. Уже на цій стадії Миронюк перемогла француженку Еммі Нель (15:5), коли Тараненко була сильнішою за «нейтральну» Анну Соловеву (1:15).

Наступний же етап жодна з українських рапіристок подолати не змогла: Анна програла другому номеру посіву й майбутній чемпіонці, Аліче Вольпі (8:15) з Італії, а Дарія – лідерці турнірної сітки та майбутній володарці «бронзи», ще одній італійці Мартіні Фаваретто (4:15). Так, Анна стала 26-ою, Дарія ж зупинилась на сходинку нижче.

Усі інші українки – Буденко, Сопіт і Горпенченко – подолали груповий раунд, але не змогли пройти кваліфікаційний тур прямого вибування. У фінальному поєдинку відбору Горпенченко та Буденко програли «нейтральним» Поліні Козаєвій (7:15) і Марті Март’яновій (8:15) відповідно, а Сопіт не впоралась із німкенею Лукою Сарою Голланд-Кунц (10:15). У підсумку Вікторія посіла 87-ме місце, Ольга – 94-те, а Катерина – 96-те.

У командних змаганнях збірна України в складі Тараненко, Миронюк, Буденко та Сопіт посіла підсумкову 13-ту позицію. Українки програли Китаю (19:45) в 1/8 фіналу, після чого зазнали поразки від іспанок (36:45) та виграли в Австрії (45:24).

Рапіра, жінки (особисті)Рапіра, жінки (командні)