Головна / новини / змагання / КС 2024 Тбілісі: Шпажисти Роман Свічкар і Нікіта Кошман зупинились в 1/32 фіналу, Україна стала 10-ою в командному турнірі

У грузинському Тбілісі завершився Кубок світу з фехтування на шпагах, який зібрав 282 учасники зі 61 країни. Цей турнір також став завершальним у межах командної кваліфікації на Олімпійські ігри 2024, що прийматиме цього літа Париж.

У змаганнях у Грузії також узяли участь 12 українських шпажистів і двоє з них – Нікіта Кошман і Роман Свічкар – зуміли продовжити виступ у другий день особистого турніру та дійшли до 1/32 фіналу.

І Кошман, і Свічкар виграли по чотири бої з шести в груповому раунді, після чого пройшли ще трьох опонентів у турі прямого вибування й гарантували собі місце в топ-64.

Так, Роман вибив із боротьби фіна Акселі Хейнамаа (15:10), німця Петера Бітша (15:11) і китайця Ю Ле Фана (15:13), а Нікіта був сильнішим за британця Бенджаміна Ендрюса (15:8), американця Самюеля Імрека (13:12) і швейцарця Габріеля Бонферроні (15:14).

Уже в другий день змагань, в 1/32 фіналу, жоден із українців не зумів пробитись далі. Кошман на цій стадії поступився 12 номеру посіву, чемпіону Олімпіаду 2012 – венесуельцю Рубену Лімардо (10:15), Свічкар же не впорався з китайцем Ланом Мінхао, який виграв у нього з мінімальною перевагою – 12:11. Таким чином Нікіта посів підсумкове 56 місце, а Роман – 54-те.

У командній же першості збірна України в складі Кошмана, Свічкаря, а також Євгена Макієнка та Володимира Станкевича стала десятою. В 1/16 фіналу українці вибили з боротьби Колумбію (45:37), але далі поступились другим номерам посіву, італійцям (29:39), і відтак могли претендувати тільки на 9-16 позиції.

Уже в наступних зустрічах українські шпажисти одним уколом перемогли Єгипет (43:42), виграли у фінів (45:39), а в поєдинку за дев’яту сходинку програли Республіці Кореї (36:45).

Попри те, що чоловіча збірна України не відібралась на Олімпіаду як команда, українські шпажисти все ще зберігають шанс кваліфікуватись на головний старт чотириріччя через індивідуальний континентальний відбір, який прийматиме 26-28 квітня Люксембург. Україна зможе делегувати на ці змагання лише одного спортсмена в цій дисципліні.

Шпага, чоловіки (особисті)Шпага, чоловіки (командні)