Головна / новини / змагання / КС 2024 Сінт-Ніклас: українські шаблістки завершили олімпійську кваліфікацію з путівкою до Парижа та «бронзою» Кубка світу

Жіноча збірна України в складі Ольги Харлан, Юлії Бакастової, Олени Кравацької та Аліни Комащук посіла третє місце на Кубку світу з фехтування на шаблях, що 15-17 березня проходив у бельгійському Сінт-Нікласі.

Саме на змаганнях у Бельгії мала визначитись вісімка команд, які вирушать на Олімпіаду з максимальною квотою спортсменок – чотири, одразу три з яких зможуть виступити в індивідуальній першості.

Харлан, Бакастова, Комащук і Кравацька брали участь у турнірі в Бельгії, маючи олімпійську ліцензію, яку вони здобули на попередньому старті в грецьких Афінах. У Сінт-Нікласі ж мало стати відомо, чи поїдуть українки до Франції за європейською квотою або ж як команда з топ-4 відбіркового рейтингу.

На змаганнях у Бельгії українські фехтувальниці розпочали виступ в 1/8 фіналу, де перемогли Польщу з перевагою в сім ударів – 45:38.

Після цього збірна України вийшла на США. Зі старту зустрічі «синьо-жовті» опинились у ролі аутсайдерок, але перевернути хід протистояння зуміла Харлан, яка перемогла Татьяну Назлимов із рахунком 12:3 (25:23) і вивела українську команду в лідерки. Далі ж українські шаблістки зуміли втримати цю перевагу в рахунку і, зрештою, виграли – 45:43.

У півфіналі, своєю чергою, близькою до того, аби перевернути хід зустрічі була Комащук. Як і в протистоянні зі США, українські фехтувальниці поступались на початку, але зуміли суттєво скоротити розрив у рахунку ближче до кінця бою.

Так, спочатку Бакастова перемогла Сесілію Бердер (8:5) і скоротила відставання до 12 пунктів, а далі Комащук завдала Манон Апіті-Брюне одразу 12 ударів проти її п’яти. Відтак перед завершальним поєдинком Харлан – Бальцер перевага француженок становила п’ять очок. Відіграти ж їх Ользі не вдалось – лідерка світового рейтингу FIE здобула звитягу – 5:4 (45:39) – і вивела Францію у фінал.

Українська ж збірна потрапила в поєдинок за третє місце, де на неї чекала Республіка Корея. Не без труднощів, але українки захопили лідерство й вибороли «бронзу», завершивши зустріч із рахунком 45:38.

Таким чином Харлан, Бакастова, Комащук і Кравацька, які ще два сезони тому перебували на 15 місці світового рейтингу, закріпились у четвірці найкращих команд за підсумками відбору на Олімпіаду 2024.

Зауважимо, що перед чемпіонатом Європи, що пройде у швейцарському Базелі на українок чекають ще два старти – Гран-прі Сеула (5-6 травня) та Кубок світу в болгарському Пловдиві (17-19 травня), однак вони вже не впливатимуть на олімпійську кваліфікацію, що завершується у квітні.

Шабля, жінки (особисті)Шабля, жінки (командні)