Головна / новини / змагання / ЧС 2024 Ер-Ріяд: командні змагання шаблістів і шаблісток закрили чемпіонат світу в Саудівській Аравії
ЧС 2024 Ер-Ріяд: командні змагання шаблістів і шаблісток закрили чемпіонат світу в Саудівській Аравії

У Саудівському Ер-Ріяді 20 квітня завершився чемпіонат світу серед кадетів і юніорів. Зокрема, в останній день світової першості на доріжки знову вийшли шаблісти й шаблістки, аби визначити найсильніших у юніорському командному турнірі.

Юнацька збірна України в складі Дмитра Колобаєва, Дарія Лукашенка, Даніїла Скорохода та Станіслава Закутнього стала 12-ою в підсумковому заліку.

В 1/16 фіналу українці перемогли Сінгапур (45:37), після чого зазнали поразки від майбутніх володарів «бронзи», італійців (39:45), і відтак могли претендувати надалі лише на 9-16-ті позиції.

У  наступних же поєдинках «синьо-жовті» виграли в Казахстану (45:40), а потім поступились Німеччині (43:45) та Франції (36:45).

Дівоча збірна України, своєю чергою, не змогла подолати стартову зустріч на світовій першості. Так, Софія Головкіна, Вікторія Коротченко, Валерія Моренець-Кубанська та Майя Величко не впорались із грузинками (44:45) і завершили виступ на 20-му місці.

Загалом Україна посіла дев’яту позицію в підсумковому заліку чемпіонату світу серед кадетів і юніорів. На рахунку української команди дві медалі, обидві авторства шпажисток-кадеток – Анни Максименко («золото») та Емілі Конрад («бронза»). Лідерами ж стали США – у їхньому активі чотири золоті, дві срібні та п’ять бронзових нагород.

Фото: FIE

Шабля, юніори (командні)Шабля, юніорки (командні)
1. США
2. Румунія
3. Італія
12. Україна (Дмитро Колобаєв, Дарій Лукашенко, Даніїл Скороход, Станіслав Закутній)
1. Франція
2. Італія
3. Угорщина
20. Україна (Софія Головкіна, Вікторія Коротченко, Валерія Моренець-Кубанська, Майя Величко)