Головна / новини / змагання / ЧС 2024 Ер-Ріяд: Майя Величко вдруге поспіль потрапила до топ-16 світової першості

На чемпіонаті світу серед кадетів і юніорів 19 квітня розіграли останні індивідуальні комплекти нагород. Так, на доріжки в саудівському Ер-Ріяді вийшли 89 шаблісток та 110 шаблістів, які змагались у кадетській віковій категорії.

Серед представників збірної України найдалі знову пройшла 15-річна Майя Величко, яка днем раніше стала 16-ою в першості юніорів. Тепер же українка поліпшила свої позиції на чотири сходинки – 12-те місце.

Майя виграла п’ять боїв із шести в груповому раунді, після чого кваліфікувалась до туру прямого вибування під 18-м номером. Уже в 1/32 фіналу українська фехтувальниця перемогла японку Ріку Сасакаву (15:12), після чого з мінімальним розривом здолала ще одну представницю Японії, Сіон Ооку (15:14), програючи по ходу поєдинку з рахунком 12:14.

У наступному ж раунді Величко не впоралась із «нейтральною» Софією Новіковою, програвши їй двома ударами – 13:15.

Ще дві українські фехтувальниці Вікторія Коротченко й Анна Суворова посіли 48-ме та 61-ше місця відповідно. Суворова в 1/32-й поступилась вище згаданій Новіковій (13:15), а Коротченко на цьому ж етапі зазнала поразки від бразилійки Стелли Сантус (11:15).

Щодо змагань кадетів, то тут одразу двоє українських фехтувальників – Даніїл Скороход і Дмитро Загребельний – дійшли до 1/16 фіналу. Зокрема, Скороход на цій стадії програв майбутньому володарю «бронзи», японцю Мотокі Кавахарі (9:15), а Загребельний – іспанцю Маркелю Амату Базтарріці (14:15). Так, Даніїїл і Дмитро посіли 20-те і 25-те місця відповідно.

Ще один український шабліст Андрій Фещенко став 92-м – він не зміг подолати груповий раунд.

Шабля, кадети (особисті)Шабля, кадетки (особисті)