Головна / новини / змагання / ЧС 2024 Ер-Ріяд: 15-річна шаблістка Майя Величко на дебютному чемпіонаті світу пробилась у топ-16

У четвер, 18 квітня, на чемпіонаті світу серед кадетів і юніорів були розіграні перші медалі з фехтування на шаблях. Зокрема, за нагороди найвищого ґатунку світової першості боролись 156 юніорів і 132 юніорки.

15-річна українка Майя Величко, для якої цей чемпіонат світу став першим у кар’єрі, одразу зуміла пробитись до топ-16 і показала найліпший результат серед представників збірної України в цей змагальний день.

Величко виграла чотири бої з шести в групі, після чого стартувала в турі прямого вибування під 43-м номером посіву. Уже в 1/64 фіналу вона перемогла єгиптянку Хадіжу Абуалам (15:11), а далі була сильнішою за угорку Барбару Бенде (15:9) і француженку Роксан Шаброль (15:11).

У бою за вихід до вісімки найсильніших Величко поступилась шостому номеру посіву, румунці Амалії Стан (12:15), і стала 16-ою в підсумковому заліку.

Інші українські шаблістки – Софія Головкіна, Валерія Моренець-Кубанська й Вікторія Коротченко – вибули кількома стадіями раніше.

Валерія та Софія зупинились в 1/32 фіналу, поступившись американці Лолі Поссік (14:15) і німкені Феліс Гербон (12:15) відповідно. Таким чином Моренець-Кубанська стала 64-ою, а Головкіна – 58-ою.

Коротченко, своєю чергою, опинилась поза першою сотнею заліку – на 101-й позиції.

Щодо змагань юніорів, то тут серед українських шаблістів найдалі пройшов Дарій Лукашенко, який став 30-м.

Він розпочав виступ в «олімпійці» під 51-м номером, вигравши в бразильця Ренато Саліби (15:6). Далі ж українець не менш впевнено пройшов 14-й номер посіву, угорця Бенедека Віга (15:2), але вже в наступному поєдинку зазнав поразки від француза Тома Кудерка (12:15).

Інші двоє українських фехтувальників – Дмитро Колобаєв і Станіслав Закутній – завершили участь у змаганнях етапом раніше. Так, в 1/32 фіналу Колобаєв поступився італійцю Марко Стільяно (11:15), а Закутній – сьомому номеру дорослого рейтингу FIE, Коліну Хіткоку (5:15) зі США. У підсумку Дмитро та Станіслав посіли 41-ше та 52-ге місця відповідно.

Ще один представник «синьо-жовтої» збірної, Даніїл Скороход, посів 100-те місце, зазнавши поразки від Колобаєва (10:15) в 1/64-й.

Шабля, юніори (особисті)Шабля, юніорки (особисті)