Головна / новини / змагання / ЧС 2024 Ер-Ріяд: Мілана Степовик пробилась у топ-16 кадетської світової першості

У суботу, 13 квітня, у саудівському Ер-Ріяді пройшли перші змагання в кадетській віковій категорії в межах чемпіонату світу. Зокрема, за медалі світової першості боролись 105 рапіристок і 131 рапірист.

Найкращий результат серед українських спортсменів і спортсменок продемонструвала Мілана Степовик, яка ввійшла в шістнадцятку найсильніших.

У груповому раунді Мілана виграла три бої з п’яти й відібралась до туру прямого вибування як 40-й номер посіву. Далі, в 1/32 фіналу, вона вибила з боротьби румунку Александру Адок (12:8), після чого була сильнішою за восьмий номер турнірної таблиці, японку Міоно Кубота (15:9).

У вісімку ж Степовик не пропустила майбутня володарка «бронзи», канадка Юньцзя Чжан – вона виграла з рахунком 15:7. Таким чином, українка посіла 14-те місце.

Ще дві українські рапіристки Світлана Бризгалова та Аглая Борисова зупинились на 30-й і 35-й позиціях відповідно. В 1/32-й Борисова програла представниці Китайського Тайбею Чан Хуан Мей Цзи (4:15), а Бризгалова вибула на наступній стадії, не впоравшись із сьомим номером посіву, італійкою Людовікою Францоні (7:15).

Щодо змагань кадетів, то тут найдалі з українців пройшов Андрій Сімонов, який завершив виступ в 1/16 фіналу.

Сімонов стартував із чотирьох перемог у групі й кваліфікувався до «олімпійки» під 39-м номером. Уже в 1/64-й український фехтувальник виграв у болгарина Данаіла Полішева (15:10), а далі – у турка Ківанча Кіртая (15:7).

У поєдинку ж за вихід у топ-16 Сімонов програв сьомому номеру турнірної таблиці, американцю Луао Янгу (10:15). У підсумку Андрій став 27-м.

Інші двоє українських рапіристів – Даніїл Матяш й Іван Жигурський – посіли 45-те і 61-ше місця відповідно. Матяш в 1/32-й не впорався з майбутнім бронзовим призером, Лук Чун Луком (6:15) із Гонконгу, коли Жигурський на цьому ж етапі поступився канадцю Джейсону Ю (11:15).

Рапіра, кадети (особисті)Рапіра, кадетки (особисті)