Головна / новини / змагання / КС 2024 Нанкін: українські шпажистки завершили олімпійський відбір із командною ліцензією!

Збірна України з фехтування на шпагах у складі Інни Бровко, Олени Кривицької, Джоан Фейбі Бежури та Влади Харькової потрапила в четвірку найсильніших на Кубку світу в китайському Нанкіні та гарантувала собі команду ліцензію на Олімпіаду 2024.

Перед стартом змагань у Китаї українки посідали проміжне п’яте місце у кваліфікаційному рейтингу та проходили на Ігри як найкраща європейська команда.

У Нанкіні Кривицька, Харькова, Бежура та Бровко розпочали виступ в 1/8 фіналу, де зустрілись зі швейцарками.

Підопічні Богдана Нікішина завершили зустріч на свою користь із мінімальною перевагою. При цьому більшу частину протистояння збірна Швейцарії була попереду – українки зуміли зрівняти рахунок ближче до його завершення.

Спочатку рахунок до рівного «підтягнула» Бежура, яка виграла у Аврори Фавр (6:3), після чого Кривицька вперше вивела «синьо-жовтих» уперед, 40:36, перемігши Полін Брунне (7:3). Харькова, своєю чергою, втримала цю перевагу – 45:44 і Україна у чвертьфіналі.

У бою за вихід до четвірки найсильніших українки перемогли польок (44:39) і вже на цій стадії стало відомо, що Україна виграла олімпійську ліцензію. Адже збірна США, яка могла піднятись до топ-4 відбіркового рейтингу, програла в 1/4 фіналу Італії (33:42) та залишилась на шостому місці. Українки ж закріпились на п’ятій позиції та кваліфікувались як найкраща європейська збірна.

Уже далі, у півфіналі, українки поступились китаянкам (33:45), а в зустрічі за третє місце не впорались із Угорщиною (38:45) і в підсумку посіли четверте місце.

Так, уже цього літа українські шпажистки змагатимуться в Парижі на головному старті чотириріччя. Одразу три українки виступатимуть в індивідуальному турнірі та чотири – у командному.

Водночас до виступу у Франції на українок ще чекають Гран-прі в Колумбії, Кубок світу в ОАЕ та чемпіонат Європи в Базелі. Змагання з фехтування, своєю чергою, стартуватимуть на Олімпіаді 27 липня.

Шпага, жінки (особисті)Шпага, жінки (командні)