Головна / новини / змагання / ЧУ 2024 Київ: перший за п’ять років об’єднаний чемпіонат України завершився командними змаганнями рапіристок, шпажистів і шаблістів

У Києві добігла кінця національна першість із фехтування, яка протягом чотирьох днів проходила в манежі КМШВСМ і зібрала понад 350 учасників і учасниць. Зокрема, останні три комплекти нагород 2 квітня між собою розіграли рапіристки, шпажисти та шаблісти в командному турнірі.

У змаганнях шпажистів перше місце посіли харків’яни Євгеній Горбачук, Ян Сич, Роман Свічкар і Андрій Опанасенко. В 1/8 фіналу збірна «Харків – 1» перемогла «Дніпро – 2» (45:33), після чого виграла у «Київ – Армієць – 1» (45:34).

Уже в півфіналі Сич, Горбачук, Свічкар і Опанасенко були сильнішими за «Харків – 2» (45:41), а в протистоянні за «золото» з перевагою у шість пунктів перемогли команду «Київ – 1» (45:39), яку представляли Нікіта Кошман, Євген Макієнко, Володимир Станкевич й Ігор Рейзлін.

Бронзовими призерами, своєю чергою, стали кияни Максим Перчук, Віталій Свистіль, Руслан Тимошенко та Юрій Тараненко, які в поєдинку за третє місце виграли у «Харків – 2» (45:29).

У першості рапіристок золоті нагороди вибороли киянки Дарія Миронюк, Катерина Буденко, Ольга Сопіт та Анна Тараненко.

Київські фехтувальниці стартували одразу у чвертьфіналі, де виграли у збірної Львова з суттєвою перевагою (45:6). Після цього Сопіт, Тараненко, Буденко та Миронюк вибили з боротьби за «золото» команду «Київ – 3» (45:21), а у фіналі були сильнішими за миколаївок Аліну Полозюк, Кіру Пронь, Мілану Степовик і Анастасію Єрофєєнко. Їхня зустріч завершилась із рахунком 45:21.

«Бронзу» ж змагань виграли киянки Аглая Борисова, Надія Моргун, Катерина Ченцова та Єлизавета Чижикова. У зустрічі за третє місце вони здобули звитягу над «Київ – 3» з мінімальною перевагою – 43:42. При цьому в останньому бою Ченцова виграла в Ірини Зирянової з рахунком 13:6 і таким чином перевернула хід протистояння й принесла команді перемогу.

Щодо шаблістів, то тут на найвищу сходинку п’єдесталу піднялась збірна Миколаєва в складі Богдана Боговіна, В’ячеслава Дзюби, Юрія Цапа та Даніїла Скорохода. У чвертьфіналі вони виграли в команди Київської області (45:25), далі були сильнішими за «Черкаси – 1» (45:35), а у вирішальному поєдинку перемогли киян Василя Гумена, Дмитра Колобаєва, Романа Красновида й Олексія Стаценка з рахунком 45:40.

У бою ж за бронзові медалі перемогу святкували черкасці Станіслав Закутній, Олександр Каракай, Ігор Маркунін і Богдан Платонов. У протистоянні за медаль вони виграли в одеситів (45:30).

Шпага, чоловіки (командні)Рапіра, жінки (командні)Шабля, чоловіки (командні)
1. Харків – 1 (Євгеній Горбачук, Андрій Опанасенко, Роман Свічкар, Ян Сич)