Головна / новини / змагання / ЧУ 2024 Київ: дебютні чемпіонські титули для Тимошенка та Миронюк, а також сьоме «золото» Ягодки

У Києві завершився третій змагальний день об’єднаного чемпіонату України. У понеділок, 1 квітня, за медалі в індивідуальній першості боролись шпажисти, рапіристки, а також шаблісти.

У турнірі шпажистів на вершину п’єдесталу піднявся 33-річний Руслан Тимошенко з Києва, для якого «золото» національної першості стало дебютним у кар’єрі.

У групі учень Георгія Шахбазяна виграв чотири поєдинки з шести й кваліфікувався до туру прямого вибування під 30-м номером. В 1/32 фіналу Тимошенко був сильнішим за киянина Назарія Андріюка (13:10), а в наступному бою вибив із боротьби третій номер посіву, Євгена Макієнка (15:14) з Києва.

В 1/8-й майбутній чемпіон так само переміг із розривом в один укол киянина Арсенія Карапиша (10:9), а в поєдинку за потрапляння до топ-4 виграв у свого ж учня – Нікіти Кошмана (15:8). Уже у півфіналі Тимошенко записав до свого активу звитягу над призером Європейських ігор, Володимиром Станкевичем (15:9), і був сильнішим за харків’янина Євгенія Горбачука (15:12) у протистоянні за «золото».

До слова, бронзову нагороду, окрім Станкевича, здобув ще один київський шпажист – призер Олімпіади 2020 Ігор Рейзлін, який поступився Горбачуку в півфіналі (7:15).

Щодо змагань рапіристок, то тут дебютну перемогу святкувала 22-річна киянка Дарія Миронюк. У групі Миронюк виграла всі бої та вийшла до «олімпійки» під четвертим номером.

В 1/16 фіналу Дарія перемогла іншу киянку Варвару Подкуйко (15:3), після чого записала до свого активу також звитяги над Вікторією Горпенченко (15:5) з Києва та Кірою Пронь (15:11) з Миколаєва.

Уже в півфіналі Миронюк виграла в киянки Катерини Буденко (14:10), коли в паралельному поєдинку миколаївка Анастасія Єрофєєнко була сильнішою за 15-річну київську рапіристку Аглаю Борисову (15:10). У фіналі ж Миронюк виборола чемпіонство, перемігши Єрофєєнко з перевагою у п’ять уколів – 15:10.

У першості шаблістів, своєю чергою, «золото» здобув Андрій Ягодка, для якого ця перемога стала вже сьомою на національній першості. У груповому раунді одесит зазнав однієї поразки і відтак отримав дев’ятий номер після жеребкування.

В 1/16 фіналу Ягодка переміг Станіслава Підопригору (15:3) з Черкас, а далі виграв у киянина Дмитра Колобаєва (15:10) та іншого представника столиці й одного з лідерів збірної – Олексія Стаценка (15:13).

У півфіналі ж одеський шабліст був сильнішим за черкасця Олександра Каракая (15:13) й таким чином вийшов у фіналі на миколаївця Юрія Цапа, який у своєму поєдинку переміг киянина Василя Гумена (15:7). У боротьбі ж за «золото» Ягодка виграв у Цапа із розривом у два удари – 15:13.

Нагадаємо, що вже 2 квітня пройде завершальний день чемпіонату України, у який рапіристки, шпажисти та шаблісти розіграють нагороди в командній першості.

Шпага, чоловіки (особисті)Рапіра, жінки (особисті)Шабля, чоловіки (особисті)