Головна / новини / змагання / ВЗН 2024 Київ: Юрій Цап – переможець Всеукраїнських змагань найсильніших із фехтування на шаблях
ВЗН 2024 Київ: Юрій Цап – переможець Всеукраїнських змагань найсильніших із фехтування на шаблях

Миколаївський шабліст Юрій Цап виборов золоту медаль на Всеукраїнських змаганнях найсильніших, що приймав Київ протягом 18-19 лютого.

В обидва дні миколаївець посів перше місце. Так, 18 лютого, він із усіма перемогами вийшов із групи й стартував у «олімпійці» зі звитяги над хмельничанином Єгором Жебелем (15:5).

Далі ж Цап двічі виграв у черкасця Ігоря Маркуніна (15:9 і 15:4). Адже той двічі за день потрапив на миколаївського фехтувальника в турі прямого вибування: спочатку в поєдинку за пряме потрапляння до топ-8, а після «втішних» боїв – у зустрічі за вихід у півфінал.

Уже в півфіналі Юрій переміг іншого представника Черкас Богдана Платонова (15:10), а в завершальному поєдинку дня – киянина Олексія Стаценка (15:11).

У другий змагальний день, 19 лютого, Цап так само не зазнав жодної поразки на груповому етапі, а далі вибив із боротьби київського шабліста Дмитра Шостака (15:11) та не без проблем переміг Олександра Каракая (15:14) із Черкас.

У боях за медалі, своєю чергою, Юрій залишив поза фіналом Стаценка (15:7), а в протистоянні за «золото» був сильнішим за лідера національного рейтингу, Андрія Ягодку (15:13) з Одеси.

У поєдинку ж за третє місце, де зійшлися в боротьбі Платонов і Стаценко, вправнішим цього разу був перший. Черкасець здобув перемогу з рахунком 15:11. 

До слова, для Юрія Цапа це перша перемога на Всеукраїнських змаганнях найсильніших із 2019 року. Після цього турнір вигравав Дмитро Пундик (2020), який уже завершив кар’єру спортсмена та нині очолює чоловічу збірну України з фехтування на шаблях, а також Андрій Ягодка – у його активі три перемоги поспіль (2021, 2021, 2023).

Шабля, чоловіки (особисті)
1. Юрій Цап (Миколаїв)
2. Андрій Ягодка (Одеса)
3. Богдан Платонов (Черкаси)