Головна / новини / змагання / ЄЗВ 2024 Дифферданж: Аліна Полозюк увійшла в четвірку найсильніших олімпійської кваліфікації, Андрій Ягодка – п’ятий 
ЄЗВ 2024 Дифферданж: Аліна Полозюк увійшла в четвірку найсильніших олімпійської кваліфікації, Андрій Ягодка – п’ятий 

Рапіристки та шаблісти визначили володарів олімпійських ліцензій на європейському зональному відборі, що триває в люксембурзькому Дифферданжі. 

Так, право представити свою країну в Парижі цього літа отримали румунка Маліна Калуґарану та турок Енвер Йілдірім. При цьому 27-річна Калуґарану виступить на Іграх удруге в кар’єрі, коли 28-річний Йілдірім – уперше. 

Щодо українських спортсменів, то вони зупинились за кілька кроків до здобуття олімпійської путівки. 

21-річна рапіристка Аліна Полозюк виграла всі бої в групі, після чого відібралась до туру прямого вибування під другим номером. 

У бою за вихід до топ-4 українка перемогла чешку Штепанку Немцову (15:8), а в наступній зустрічі поступилась британці Кароліні Статчбері. По ходу протистояння українська фехтувальниця лідирувала з рахунком 10:7, але не втримала цю перевагу – Статчбері здобула звитягу з розривом у чотири очки (15:11). Полозюк, своєю чергою, посіла третє місце.

Андрій Ягодка, який також боровся за олімпійську ліцензію 27 квітня, завершив виступ на п’ятому місці. 35-річний шабліст виграв п’ять із шести поєдинків у групі й отримав п’ятий номер посіву в «олімпійці».

Далі ж в 1/8 фіналу він не зазнав складнощів із греком Дімітріосом Кафатарідісом (15:2), а в наступному бою зазнав поразки від іспанця Сантьяґо Мадріґаля (15:4).

Нагадаємо, що в останній день відбору, 28 квітня, за місце на Іграх також побореться бронзовий призер Токіо 2020 Ігор Рейзлін.

Шабля, чоловіки (особисті)Рапіра, жінки (особисті)
1. Енвер Йілдірім (Туреччина)
2. Юліан Теодосіу (Румунія)
3. Сантьяґо Мадріґаль (Іспанія)
3. Шимон Гричук (Польща)
5. Андрій Ягодка (Україна)
1. Маліна Калуґарану (Румунія)
2. Кароліна Статчбері (Велика Британія)
3. Ірем Карамете (Туреччина)
3. Аліна Полозюк (Україна)