Головна / новини / змагання / ЄЦ U23 Будапешт: Українські шпажистки вибороли дві золоті нагороди в Угорщині
ЄЦ U23 Будапешт: Українські шпажистки вибороли дві золоті нагороди в Угорщині

Будапешт прийняв етап Європейського циклу U23 з фехтування на шпагах, який зібрав 237 учасників у чоловічому турнірі та 149 – у жіночому. При цьому від України в угорській столиці виступили 22 шпажисти й 27 шпажисток, що вибороли одразу дві золоті медалі.

Так, 16-річна Анна Максименко стала переможницею індивідуальних змагань. У групі українка виграла чотири бої з п’яти й відібралась до туру прямого вибування під 28-м номером посіву.

Уже в 1/64 фіналу Максименко перемогла німкеню Джулію Албрехт (15:3), а далі вибила з боротьби угорку Босіліку Фекете (15:9), сербку Катаріну Кнежевич (15:5) і  швейцарку Солен Массере (15:9). Звитяга ж над португалкою Марією Алвім (15:13) гарантувала Анні потрапляння до четвірки найсильніших.

У поєдинку за вихід у фінал, своєю чергою, Максименко була сильнішою за швейцарську шпажистку Вані Гонью (15:9), а в бою за «золото» з розривом в один укол здолала іншу представницю Швейцарії, 23-річну  Ангеліну Фавр (15:14).

Після перемоги Максименко в особистій першості українські шпажистки також здобули «золото» і в командному турнірі.

Так, збірна UKR 2 у складі Катерини Коротецької, Олександри Романової, Устіни Огон і Софії Сіденко стартувала з перемоги над Іспанією (45:38), після чого виграла в других номерів посіву, угорської команди DSC-SI (45:43), та ще в однієї угорської четвірки, VASAS (45:35).

У фіналі ж українські фехтувальниці здолали естонок на чолі з олімпійською чемпіонкою Токіо Іріною Ембріх. Фінальна зустріч завершилась із рахунком 45:39 на користь українок.

До слова, чоловіча збірна України в складі Даніїла Гойди, Нікіти Кошмана, Максима Перчука та Михайла Краснюка була так само близькою до здобуття нагород у Будапешті. Українські шпажисти посіли четверте місце, поступившись у боротьби за «бронзу» команді MTK (33:45).

Шпага, жінки (командні)Шпага, чоловіки (командні)
1. UKR 2 (Катерина Коротецька, Олександра Романова, Устіна Огон, Софія Сіденко)