Головна / новини / змагання / ГП Сеул 2023: Ольга Харлан втретє у сезоні сходить на п’єдестал й здобуває 27-му в кар’єрі медаль Гран-прі

На бронзовій ноті завершився для України Гран-прі з фехтування на шаблях у столиці Південної Кореї. На третю сходинку п’єдесталу зійшла олімпійська чемпіонка Ольга Харлан. Відзначимо, що для неї це вже третя особиста медаль у поточному сезоні після бронзи у Тунісі й срібла в Афінах. А загалом 27-ма нагорода у кар’єрі на турнірах серії Гран-прі. Свою першу медаль, до речі, також бронзову, наша титулована спортсменка виборола ще у Будапешті-2006!

Стартувавши одразу з олімпійки, №10 світового рейтингу FIE Ольга Харлан у перших чотирьох поєдинках жодній суперниці не дозволила завдати понад десять ударів. В 1/32, поступаючись на початку 1:3, перемогла чемпіонку світу і віцечемпіонку Європи в команді серед юніорок (2022) француженку  Сір’єль Р’ю (15:10).  Далі змусила скласти зброю медалістку Кубків світу і Гран-прі китаянку Шао Яци  (15:6) та господарку доріжки Чон Ин Хе (15:8).

В 1/4 Харлан взяла переконливий реванш у призерки чемпіонату світу та Європи Анни Мартон з Угорщини (15:7), якій поступилася у поєдинку за вхід у вісімку на останньому етапі Кубка світу у Сінт-Нікласі (14:15).

Переможниця тих змагань Сара Бальзер вийшла на доріжку проти Ольги в 1/2. Відзначимо, що це була їх третя зустріч в сезоні. На Гран-прі Тунісу українська шаблістка не пустила француженку на п’єдестал (15:14), на Кубку світу у Ташкенті поступилася їй за вхід у вісімку (13:15). Програвши початок сеульського протистояння 3:6, Харлан зуміла перехопити ініціативу і на перерву пішла лідером (8:6). Проте суперниця відновила статус-кво (9:9) і залишила кінцівку бою за собою (15:10).

За підсумками попереднього етапу змагань до прекваліфікованої за світовим рейтингом FIE Ольги Харлан у Таблиці 64 приєдналися і двоє наших представників у чоловічому турнірі. Андрій Ягодка після «пулі», яку завершив з показником 3/3, на шляху до таблиці 64 здолав господаря доріжки Чон Чже Сина (15:7) та бронзового призера Олімпійських ігор-2020 в команді угорця Чанада Демеші (15:11). Вже в основній сітці досвідчений одесит взяв гору над третім номером світового рейтингу французом Боладе Апіті (15:9) та аргентинцем Паскуале Марія Ді Телла (15:13). Зупинив Ягодку в 1/8 23-річний Себастьян Патріс з Франції (9:15). Відзначимо, що 16-те місце, яке наш шабліст посів у підсумку, стало наразі його найкращим результатом у сезоні 2022/23.

Юрій Цап, який вийшов з групи з п’ятьма перемогами у шести боях, виграв у попередній сітці поєдинок проти Жаната Набієва з Казахстану (15:10), після чого в 1/32 поступився новоспеченому чемпіону світу серед юніорів Коліну Хіткоку зі США (13:15).

Шабля, жінки (особисті)Шабля, чоловіки (особисті)