Головна / новини / змагання / ЄКЦ Салонікі 2023: Вісім нагород за два дні: український фінал у хлопців, бронзовий дубль у дівчат
ЄКЦ Салонікі 2023: Вісім нагород за два дні: український фінал у хлопців, бронзовий дубль у дівчат

Чотири медалі вибороли наші спортсмени у другий день Європейського кадетського циклу з фехтування на шпагах, що проходив 28-29 січня у грецькому місті Салонікі.

Золото у командній першості розіграли між собою наші хлопці. Чемпіонами стали два Максима – Перчук і Гула, які напередодні посіли перше і третє місця в особистій першості, Денис Лаврентьєв та Кирило Лепканич. У напруженому чвертьфіналі, програючи п’ять уколів, вони зуміли вирвати перемогу у Туреччини (45:43), після чого змусили скласти зброю Ізраїль (45:39), а у головному поєдинку дня виявилися сильнішими за другу команду України (45:30), за яку фехтували і відтак отримали срібло Арсеній Прокоф’єв, Мирон Дурневич, Максим Микитенко, Олег Микитенко.

Третю сходинку в особистих змаганнях зайняли наші дівчата львів’янка Поліна Спиридонова (тренери Андрій Орліковський, Діна Пантелеєва) та хмельничанка Устіна Огон (тренер Євген Юрковський). Відзначимо, що для обох це перші індивідуальні нагороди ЄКЦ!

На шляху до п’єдесталу майбутні медалістки виграли усі бої в своїх групах, а потім ще по чотири в олімпійці. Спиридонова зокрема здолала Неду Кочевську з Македонії (15:8), Боряну Мітрову з Болгарії (15:10), подругу по команді Тамару Сич (15:10) і турчанку Ясемін Токташ (15:11). Огон змусила скласти зброю Александру Альєнде Фріндт з Чілі (15:7), співвітчизницю Ксенію Куштан (15:12), француженку Мерієм Дусі Абан (15:12) та Хадіжу Хасанлі з Азербайджану (15:12). Не вдалося нашим дівчатам впоратися у півфіналі з представницями Ізраїлю. Поліна поступилася Міхаль Коен (13:15), Устіна – Міхаль Шукуров (9:15).

Отже наша команда завершує ці змагання з вісьмома нагородами у скарбничці – трьома золотими, двома срібними та трьома бронзовими.

Шпага, юнаки (командні)Шпага, дівчата (особисті)
1. Україна (Максим Гула, Денис Лаврентьєв, Кирило Лепканич, Максим Перчук)
2. Україна 2 (Арсеній Прокоф’єв, Мирон Дурневич, Максим Микитенко, Олег Микитенко)

3. Ізраїль 1
1. Міхаль Шукуров (Ізраїль)
2. Міхаль Коен (Ізраїль)
3. Поліна Спиридонова (Україна)
3. Устіна Огон (Україна)
…10. Україна 3 (Василь Гавадзин, Максим Кривонос, Артем Мельник)…6. Міра Юсеф (Україна)
…9. Аліна Дмитрук (Україна)
…10. Тамара Сич (Україна)
…13. Єлизавета Степанова (Україна)
…18. Марія-Поліна Бардаш (Україна)
…23. Ксенія Куштан (Україна)
…30. Вікторія Тодоришина (Україна)
…33. Катерина Дзюбан (Україна)
…39. Юлія Фатула (Україна)
…40. Єлизавета Горбачук (Україна)
…73. Софія Стогній (Україна)
…81. Софія Махлай-Шемякіна