Головна / новини / змагання / ЄКЦ Салонікі 2023: Два золота, срібло та бронза – день України у Греції!
ЄКЦ Салонікі 2023: Два золота, срібло та бронза – день України у Греції!

28 січня у грецькому місті Салонікі стартував етап Європейського кадетського циклу з фехтування на шпагах. І перший же день змагань приніс одразу чотири медалі нашій збірній. Двоє українців зійшли на п’єдестал пошани в індивідуальній першості серед хлопців: Максим Перчук – на першу сходинку, Максим Гула – на третю. Українським вийшов фінал у командних змаганнях серед дівчат. Аліна Дмитрук, Поліна Спиридонова, Єлизавета Степанова і Софія Стогній святкували перемогу, а срібними призерками стали Ксенія Куштан, Катерина Дзюбан, Тамара Сич та Устіна Огон.

Майбутні переможниці на шляху до фіналу здолали Гонконг (45:29), Азербайджан (45:28) та Ізраїль-1 (45:42), віцечемпіонки взяли гору над двома командами Ізраїлю (45:19) та (44:39), а у півфіналі перемогли Болгарію (45:34). Головна зустріч дня вийшла вкрай напруженою і завершилася перемогою команди Україна-2 з рахунком – 45:42.

По-різному складався шлях до п’єдесталу для наших хлопців. Перчук, вигравши усі бої в групі, отримав шостий номер у посіві олімпійки, де провів ще шість переможних поєдинків. Достатньо впевнено здолавши перших трьох суперників, підопічний Руслана Тимошенка в 1/4 змусив скласти зброю Леонардо Бентіволі з Нідерландів (15:11). Забезпечивши собі таким чином нагороду, 16-річний киянин не зупинився на досягнутому й перемігши двох представників Туреччини поспіль Йігіт Четінкая (15:9), який перед тим вибив з боротьби іншого українця Дениса Лаврентьєва (12:15) та Дорука Ерольчевіка (15:4), здобув вже другу золоту і третю загалом особисту нагороду ЄКЦ у сезоні 2022/23.

Зауважимо, що саме Ерольчевік не пустив у двійку 14-річного вихованця Львівської академії фехтування Максима Гулу (8:15), який до того виграв чотири з шести боїв у групі й ще п’ять в олімпійці, зокрема у напруженому чвертьфіналі в Олександра Костадінова з Болгарії (15:12). Таким чином учень Зоряни Семеряк та Андрій Орліковського повторив свій бронзовий успіх зразка Копенгагена.

Наші вітання спортсменам, їх батькам на тренерам. Дякуємо, що у такі складні часи тримаєте спортивний фронт і гордо підіймаєте на міжнародній арені  прапор України!

Шпага, юнаки (особисті)Шпага, дівчата (командні)
1. Максим Перчук (Україна)
2. Дорук Ерольчевік (Туреччина)
3. Йігіт Четінкая (Туреччина)
3. Максим Гула (Україна)
1. Україна 2 (Аліна Дмитрук, , Поліна Спиридонова, Єлизавета Степанова, Софія Стогній)
2. Україна (Ксенія Куштан, Катерина Дзюбан, Тамара Сич, Устіна Огон)

3. Болгарія 1
…7. Денис Лаврентьєв (Україна)
…14. Арсеній Прокоф’єв (Україна)
…19. Кирило Лепканич (Україна)
…25. Максим Кривонос (Україна)
…28. Василь Гавадзин (Україна)
..33. Мирон Дурневич (Україна)
…35. Максим Микитенко (Україна)
…40. Артем Мельник (Україна)
…100. Олег Микитенко (Україна)
…7. Україна 4 (Марія-Поліна Бардаш, Міра Юсеф, Софія Махлай-Шемякіна, Мерієм Дусі Абан)
…8. Україна 3 (Юлія Фатула, Єлизавета Горбачук, Вікторія Тодоришина)