Головна / новини / змагання / ЮЧЄ Таллінн 2023: Українські шаблісти поступаються майбутнім чемпіонам турніру
ЮЧЄ Таллінн 2023: Українські шаблісти поступаються майбутнім чемпіонам турніру

Сьогодні, 28 лютого, були розіграні останні нагороди юніорського чемпіонату Європи, який проходив у столиці Естонії. У заключний день змагань на фехтувальних доріжках «Tallink Tennis Center» відбулися командні змагання у шпажисток, рапіристів та шаблістів.

Найвище серед українських команд розташувалися у підсумковому протоколі рапіристи Єлизар Дирда, Олег Кокоровець, Максим Коржовой та Євген Лазаренко. Поступившись в 1/8 Великій Британії (29:45), наш квартет у нижній частині сітки взяв гору над командою віцечемпіона особистого турніру Маркуса Броберга – Швецією (45:34), зазнав поразки у напруженому протистоянні від Ізраїля (37:45), переміг Іспанію (45:36) і у підсумку посів 11-те місце.

Українських шпажисток у вісімку не пустили представниці Угорщини, зумівши за рівної боротьби вирвати перемогу буквально в останньому бою (41:44). Після цього у нижній частині сітки Емілі Конрад, Поліна Кулешова, Анна Максименко та Олександра Романова поступилися господаркам доріжки естонкам (39:45), перемогли Азербайджан (45:24) і Туреччину (45:36). Тож завершили турнір на 13-му місці.

Тринадцятою стала у підсумку і команда шаблістів у складі Дарія Лукашенка, В’ячеслава Дзюби, Дмитра Колобаєва та Станіслава Закутнього. В 1/8 українці поступилися четвертому номеру посіву представникам Румунії (26:45). З рештою зупинити Коваліу і Ко того дня не зміг ніхто, у фіналі вони не залишили шансів угорцям (45:31).  У турнірі за 9-16 місця наш квартет зазнав поразки від Бельгії (39:45), взяв гору над Ізраїлем (45:32) та Грузією (45:36).

Рапіра, юніори (командні)Шабля, юніори (командні)Шпага, юніорки (командні)