Головна / новини / змагання / КС Будапешт 2023: Українські шаблісти перемагають третій номер рейтингу і показують найкращий результат за останні дев’ять років!
КС Будапешт 2023: Українські шаблісти перемагають третій номер рейтингу і показують найкращий результат за останні дев’ять років!

Сьогодні, 26 березня, були визначені найсильніші команди на Кубку світу з фехтування на шаблях, що проходив у столиці Угорщини. Наша четвірка у складі Андрія Ягодки, Юрію Цапа, Олексія Стаценка та Богдана Платонова посіла сьоме місце, вперше з 2014 року увійшовши на змаганнях такого рівня до Топ-8!

Підопічні Дмитра Пундика розпочали турнір впевненою перемогою в 1/16 над Кувейтом (45:32). Після цього на них чекала зустріч з третім номером світового рейтингу Італією. Програвши перші чотири бої, українці опинилися на відстані восьми ударів від суперників (12:20). Проте далі щось неймовірне почав творити на доріжці Юрій Цап. Спочатку він з рахунком 10:5 виграв у чинного віцечемпіона Європи Луки Куратолі, а потім розгромив переможця попереднього Кубка світу у Падуї Мікелє Галло (10:1). Андрій Ягодка, отримавши від товаришів по команді «+1», у валідольній кінцівці, коли рахунок з 44:40 став 44:44, все ж вистояв – 45:44!

У чвертьфіналі проти команди Німеччини наші шаблісти теж одразу опинилися у ролі наздоганяючих, проте цього разу відігратися не змогли (33:45). Зауважимо, що бундестім далі переміг господарів доріжки на чолі з триразовим олімпійським чемпіоном Ароном Сіладьї (45:43) і поступився у фіналі одним ударом збірній Кореї (44:45).

Наші ж хлопці у нижній частині сітки програли Японії (33:45) і взяли гору над Канадою (45:42). Сьоме місце, яке посіла українська четвірка у Будапешті, це найкращий результат для нашої чоловічої шаблі у командних змаганнях на Кубку світу з листопада 2014 року, коли нинішній старший тренер Дмитро Пундик разом з Андрієм Ягодкою, Дмитром Бойком та Євгенієм Стаценком стали восьмими  так само у столиці Угорщини.

Шабля, чоловіки (командні)
1. Корея
2. Німеччина
3. Угорщина
…7. Україна (Юрій Цап, Андрій Ягодка, Олексій Стаценко, Богдан Платонов)