Головна / новини / змагання / КС Буенос-Айрес 2023: Українські шпажисти на сьомому місці з найкращим показником сезону
КС Буенос-Айрес 2023: Українські шпажисти на сьомому місці з найкращим показником сезону

Сьогодні, 26 лютого, відбулися командні змагання на Кубку світу з фехтування на шпагах серед чоловіків, що проходив в аргентинському Буенос-Айресі. Український квартет у складі Володимира Станкевича, Євгена Макієнка, Нікіти Кошмана та Яна Сича посів сьоме місце, вперше цього сезону увійшовши до Топ-8.  

Наші шпажисти сіяні під дев’ятим номером розпочали боротьбу поєдинком 1/16 проти команди віцечемпіона Кубка світу у Гайденгаймі-2022 Хуссам Елькорда – Марокко. Ліквідувавши відставання у чотири уколи (9:13), яке виникло на початку, підопічні Володимира Станкевича-старшого свого вже не віддали (45:34).

Значно напруженішою видалася зустріч за вхід у вісімку з сусідами за рейтингом китайцями. Відірвавшись у першому ж бою на пару уколів новоспечений срібний призер Кубка світу у Буенос-Айресі в особистій першості Лань Мінхао і його співвітчизники успішно балансували на цій різниці більшу частину поєдинку, переломити хід якого вдалося тільки в останній серії, коли Кошман передав Станкевичу рівний рахунок (30:30), а той зробив переможний заділ (35:32) для Євгена Макієнка (41:35).

У чвертьфіналі українським шпажистам протистояли чи не головні ньюзмейкери турніру чехи, які перед тим бувши номером 16 вибили з основної сітки №1 Францію. Поєдинок пройшов у рівній боротьбі, більшу частину якої ми все ж були на крок-два попереду й до заключного бою підійшли з «+3». Втім за пів хвилини до закінчення основного часу Якубу Юрці вдалося зрівняти рахунок і перехопити ініціативу у нашого Євгена Макієнка. У підсумку 28:35 на користь Чехії, яка стала бронзовим призером турніру у Буенос-Айресі.

Українці ж у нижній частині сітки поступилися на пріоритеті олімпійським чемпіонам японцям – 39:40 та взяли гору над США – 32:25.

***

В особистій першості, яка відбулася напередодні, найкращим серед українців став Володимир Станкевич, який зупинився на стадії 1/32, поступившись одним уколом іспанцю Жерарду Гонелю (12:13).

Шпага, чоловіки (особисті)Шпага, чоловіки (командні)
1. Александр Бардене (Франція)
2. Лань Мінхао (Китай)
3. Роман Каннон (Франція)
3. Стівен Еварт (США)
3. Чехія
…35. Володимир Станкевич (Україна)
…80. Ян Сич (Україна)
…86. Нікіта Кошман (Україна)
…106. Євген Макієнко (Україна)
3. Чехія
…7. Україна (Володимир Станкевич, Євген Макієнко, Ян Сич, Нікіта Кошман)