Головна / новини / змагання / ЮЧЄ Таллінн 2023: Крістіна Петрова – віцечемпіонка Європи!
ЮЧЄ Таллінн 2023: Крістіна Петрова – віцечемпіонка Європи!

Сьогодні, 25 лютого, в естонському Таллінні стартував юніорський чемпіонат Європи. І перший же день змагань у категорії U-20 приніс нагороду збірній України. Авторкою срібного успіху в особистій першості рапіристок стала 17-річна Крістіна Петрова з Києва.

Відзначимо, що для спортсменки, тренерами якої є батько Максим Петров, а також Олексій Бризгалов, це перша індивідуальна медаль на змаганнях такого рівня. А от у складі команди Крістіна мала бронзові нагороди чемпіонатів Європи U-17 (2020) та U-20 (2022), а також чемпіонату світу U-20 (2021)!

Петрова розпочала змагальний день, вигравши усі шість боїв у групі і розташувавшись у посіві олімпійки на другому місці після подруги по команді Ольги Сопіт, яку в 1/8 зупинила італійка Аурора Грандіс (10:15).

У турі прямого вибування Крістіна стартувала перемогою в 1/16 над Естер Вольф з Угорщини (15:11). А далі був неймовірний камбек у поєдинку за вхід у вісімку проти старшої на два роки італійки Матільде Кальванезе, яка цього сезону двічі сходила на п’єдестал юніорських Кубків світу. Поступаючись 5:13, наша спортсменка зуміла перевернути бій і вирвати перемогу – 15:14!

Далі на Петрову чекали дві поспіль представниці Великої Британії. І вона впевнено впоралася не лише Амелі Тсанг (15:7), а й з її значно титулованішою співвітчизницею Кароліною Стратчбері (15:4), володаркою двох нагород останньої світової першості (срібла серед кадеток, бронзи серед юніорок), і ще чинною на той момент чемпіонкою Європи U-20.

У фіналі Петрова зустрілася з італійкою Джулією Аморе, яка, як і українка раніше сходила на п’єдестал світової та континентальної першості у складі команди, проте не мала особистих нагород. Поступаючись 2:8 наша спортсменка змогла ще до перерви не просто наздогнати суперницю, а навіть вийти вперед 9:8. Далі боротьба йшла укол в укол, але у кінцівці удача була на боці представниці Італії (13:15).

***

В одному уколі від вісімки найсильніших зупинились сьогодні в особистих змаганнях два українські шпажисти, які у разі перемоги могли зустрітися у чвертьфіналі між собою. Зауважимо, якщо поєдинок Андрія Гуменюка проти Мате Чабаі з Угорщини проходив у рівній боротьбі (8:9), то Роман Самойлов, поступаючись 7:13 зумів зрівняти рахунок (14:14) у протистоянні з майбутнім бронзовим призером Марко Паганеллі. Але останнє слово залишилося за італійцем (14:15).

***

А от у жіночій шаблі ми таки стали свідками українського дербі, яке відбулося в 1/16. Олександра Бондар, поступаючись 11:14 Валерії Моренець-Кубанській, все ж зуміла вирвати перемогу 15:14. У вісімку миколаївську шаблістку не пустила третій номер світового рейтингу Карлотта Фузетті, яка цього сезону виграла три етапи юніорського Кубка світу (11:15).

Рапіра, юніорки (особисті)Шпага, юніори (особисті)Шабля, юніорки (особисті)
1. Джулія Аморе (Італія)
2. Крістіна Петрова (Україна)
3. Аріадна Такер (Іспанія)
3. Кароліна Стратчбері (Велика Британія)
1. Йонатан Коен (Ізраїль)
2. Маркус Сальм (Естонія)
3. Марко Паганеллі (Італія)
3. Шома Шомоді (Угорщина)
1. Матільд Муро (Франція)
2. Нісанур Ербіл (Туреччина)
3. Кіра Кесеі (Угорщина)
3. Амалія Стан (Румунія)
…9. Ольга Сопіт (Україна)
…60. Єлизавета Чижикова (Україна)
…69. Вікторія Горпенченко (Україна)
…9. Андрій Гуменюк (Україна)
…15. Роман Самойлов (Україна)
…46. Андрій Опанасенко (Україна)
…101. Андрій Кузьма (Україна)
…14. Олександра Бондар (Україна)
…19. Валерія Моренець-Кубанська (Україна)
…34. Софія Головкіна (Україна)
…46. Ольга Ківало (Україна)