Головна / новини / змагання / КЧЄ Таллінн 2023: Команда шпажисток приносить Україні четверту нагороду у столиці Естонії!
КЧЄ Таллінн 2023: Команда шпажисток приносить Україні четверту нагороду у столиці Естонії!

На бронзовій ноті завершує збірна України чемпіонат Європи серед кадетів у Таллінні. На третю сходинку п’єдесталу за підсумками командних змагань шпажисток зійшли Емілі Конрад та Анна Максименко, які нагадаємо, двома днями раніше зробили медальний дубль в особистому турнірі, а також Поліна Спиридонова та Устіна Огон. Нагорода, яку вибороли ця четвірка, стала вже четвертою для нашої збірної у столиці Естонії.

Українки розпочали змагання впевненою перемогою в 1/8 над господарками доріжки (45:36), після цього у наступному поєдинку не залишили шансів суперницям з Ізраїлю (45:31).

Поступившись у півфіналі польській команді (34:44), наш квартет зійшовся у поєдинку за бронзу зі збірною Франції. Перша серія боїв завершилася на нашу користь (15:10). Проте суперниці аніяк не збиралися здаватися і до заключного дев’ятого поєдинку їм таки вдалося відновити статус-кво – 35:35. Щобільше, Лана Таран першою змогла завдати двох уколів поспіль і вивести свою команду вперед 35:37. Проте новоспечена чемпіонка Європи в особистому заліку Емілі Конрад зрівняла рахунок і у додаткову хвилину вирвала перемогу для України (40:39). 

На восьмому місці завершили командні змагання наші рапіристи Андрій Черкашин, Микита Асташов, Артем Коржовой та Максим Левицький. Підопічні Ярослава Гайдука стартували з перемоги в 1/8 над командою Франції. Наш бронзовий медаліст в особистій першості Черкашин зумів задати поєдинку переможний тон від самого початку (5:2), і товариші по командні його почин успішно підтримали  (45:38). У чвертьфіналі наші хлопці змогли нав’язати боротьбу італійцям, ми навіть лідирували після перших чотирьох боїв (20:16). Але пізніше суперники перехопили ініціативу (25:45).

У нижній частині сітки український квартет одним уколом поступився Чехії (44:45) та з рахунком 29:45 Польщі.

Українські шаблісти Даніїл Абросімов, Андрій Фещенко, Ігор Олишевець, Даніїл Скороход, не змігши здолати в 1/8 Німеччину (35:45), далі перемогли Азербайджан (45:35) та Грецію (45:41), поступилися Іспанії (24:45) та у підсумку замкнули Топ-10.

Шпага, кадетки (командні)Рапіра, кадети (командні)Шабля, кадети (командні)
1. Угорщина
2. Польща
3. Україна (Емілі Конрад, Анна Максименко, Устіна Огон, Поліна Спиридонова)
1. Італія
2. Велика Британія
3. Ізраїль
1. Італія
2. Румунія
3. Угорщина
…8. Україна (Микита Асташов, Андрій Черкашин, Артем Коржовой, Максим Левицький) …10. Україна (Даніїл Абросімов, Андрій Фещенко, Ігор Олишевець, Даніїл Скороход)