Головна / новини / змагання / ВЗН Київ 2023: Беззаперечна перемога Ольги Сопіт
ВЗН Київ 2023: Беззаперечна перемога Ольги Сопіт

21-22 березня були розіграні нагороди Всеукраїнських змагань найсильніших у жіночій рапірі, які другий рік поспіль гостинно приймає у своєму суперсучасному залі столичний фехтувально-спортивний клуб «Ля Флєш». Змагання проходили за змішаною системою, а учасниці у підсумковому протоколі розташовувалися за меншою сумою місць двох днів.

22 березня 2023 року. Київ / Фото Дмитро Путінцев

Абсолютною чемпіонкою турніру, святкувавши перемогу в обидва дні, стала 20-річна вихованка ДЮСШ «Армієць» Ольга Сопіт. Два третіх місця принесли срібну нагороду Анні Тараненко. Розбавила київський п’єдестал пошани фіналістка першого дня змагань миколаївська спортсменка Аліна Полозюк, яка сьогодні, поступилася одним уколом у поєдинку за вхід у четвірку Катерині Ченцовій (13:14). Найдосвідченіша учасниця змагань у підсумку стала п’ятою, пропустивши вперед новоспечену віцечемпіонку Європи серед юніорів Крістіну Петрову.

Щодо шляху до найвищої сходинки п’єдесталу Ольги Сопіт, то вчора отримавши третій номер у посіві після групового етапу, вона впевнено здолала перших двох суперниць в олімпійці, а далі зустріла серйозний опір від Катерини Буденко. Бронзова медалістка минулорічного чемпіонату світу серед юніорів виявилася єдиною на цьому турнірі, хто зумів нанести вихованці Алли та Дмитра Миронюків 14 уколів! У фіналі першого дня Сопіт здолала Полозюк з рахунком 15:9, а сьогодні вийшла переможницею зі складного протистояння з Ченцовою (15:13).

Катерині, слід відзначити, у другий день вдалося взяти реванш у Анни Тараненко (15:10), яка не пустила її в четвірку напередодні (13:15).

Втім, сьогоднішня поразка за крок до вирішального раунду не завадила Тараненко посісти у підсумку друге місце, поступившись лише Сопіт і обійшовши у загальному заліку на один бал суперницю, якій вона програла у півфіналі напередодні – Аліну Полозюк (13:15).

За словами старшого тренера нашої жіночої рапіри Ольги Лелейко, попри складну ситуацію через можливе повернення на міжнародну фехтувальну доріжку представників країн-агресорок, її підопічні налаштовані по-бойовому і зброю складати не збираються, тож відчайдушно та наполегливо боролися не лише за нагороди, але й за очки в рейтингу, за яким визначатиметься зокрема і склад на Євпропейські ігри у Кракові-2023.

Попереду у команди  збір на олімпійській базі в Конча-Заспі, який для наших юних спортсменок стане заключним етапом підготовки до чемпіонату світу серед кадетів і юніорів, що з 1 по 9 квітня відбудеться у болгарському Пловдиві.