Головна / новини / змагання / УКРАЇНА ВИМАГАЄ ПОЗБАВИТИ ФЕДЕРАЦІЮ ФЕХТУВАННЯ РОСІЇ ЧЛЕНСТВА У FIE
УКРАЇНА ВИМАГАЄ ПОЗБАВИТИ ФЕДЕРАЦІЮ ФЕХТУВАННЯ РОСІЇ ЧЛЕНСТВА У FIE

Федерація фехтування України (ФФУ) подала скаргу до Міжнародної федерації фехтування (FIE) з вимогою позбавити Федерацію фехтування росії (ФФР) членства в організації на підставі порушення нею Статуту, Правил та Етичного Кодексу FIE, а також невідповідності її діяльності нормам міжнародного права та Олімпійській хартії!

Як відомо, 13 грудня 2022 року, Міністерство спорту рф видало розпорядження згідно з яким російські спортивні федерації з метою «якнайшвидшої інтеграції нових суб’єктів рф» мали створити під своєю юрисдикцією відділення у так званих «Донецькій народній республіці», «Луганській народній республіці», Республіці Крим та місті Севастополь, що і було негайно виконано російською федерацією фехтування, підтверджуючи не тільки її тісний зв‘язок з владою, а й підтримку агресії проти України. Інформація про це розміщена на офіційному сайті організації разом з даними про 37 фехтувальників, які як представники вищезазначених нелегітимних осередків були включені до списку кандидатів у національну збірну держави-агресорки на 2023 рік і новинами про їх участь у чемпіонатах рф.

Федерація фехтування України переконана, що такі дії підривають базові основи організації міжнародного спорту. Бездіяльність Міжнародної федерації фехтування означатиме визнання нею ФФР разом з її незаконними структурними підрозділами на анексованій території та фактичну підтримку анексії та окупації, кидатиме тінь на всю фехтувальну спільноту.

«Російська федерація незаконно окупувала українські території, вбиваючи наших громадян, а її федерація фехтування веде активну діяльність на окупованій території, грубо порушуючи норми міжнародного та спортивного права. Федерація фехтування України вимагає від Міжнародної федерації фехтування (FIE) негайних дій та виключення російської федерації фехтування зі складу Міжнародної федерації фехтування»,  – наголошує  президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев.