Головна / новини / змагання / КУ Київ 2023: Влада Харькова вдруге поспіль виграє золото Кубка України
КУ Київ 2023: Влада Харькова вдруге поспіль виграє золото Кубка України

Вчора, 15 квітня, представниці фехтування на шпагах розіграли особисті нагороди Кубка України. Змагання, що зібрали на доріжках столичного спорткомплексу ЦСК ЗСУ понад 60 учасниць з Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Ужгорода, Хмельницького, Тернополя, Олександрії та Черкас, завершилися перемогою чинної чемпіонки Європи Влади Харькової. Компанію на п’єдесталі, зробивши його повністю київським, їй склали Анна Деркач, Дар’я Варфоломеєва та Інна Бровко.

Змагання проходили з втішними поєдинками у турі прямого вибування до визначення Топ-8. Така система зменшує фактор удачі і дає можливість виявити справді найсильніших на цей момент, як відзначив старший тренер жіночої шпаги Богдан Нікішин.  

Втім, майбутній чемпіонці другий шанс не знадобився, вона виграла усі шість боїв у групі й ще три в олімпійці, напряму кваліфікувавшись у таблицю 4.

Гарантувавши собі нагороду перемогою над Поліною Кулешовою (15:11), учениця Дмитра Рейзліна у непростому півфінальному поєдинку взяла гору над подругою по бронзовій команді зразка останнього чемпіонату Європи Інною Бровко. Від самого початку опинившись у ролі наздоганяючої й програючи у кінцівці 9:12, вона одним уколом вирвала перемогу – 15:14. У поєдинку за золото Харькова зустрілася з Анною Деркач, яка вчора стала грозою авторитетів, спочатку відправивши у втішну сітку досвідчену Ксенію Пантелєєву (15:9) та не пустивши у четвірку триразову бронзову медалістку чемпіонату світу Олену Кривицьку (15:7). У фіналі Деркач дала гідний бій, проте все ж не змогла здолати Владу  Харькову (15:12), якій таким чином вдалося захистити титул володарки Кубка України.

Третє місце з Бровко розділила Дар’я Варфоломеєва. Спортсменка, яка напередодні змагань відзначила 24-річчя, виявилася єдиною, хто дістався нагороди через втішну сітку. Поступившись Кулешовій (11:15), вона здолала трьох суперниць і повернулася у боротьбу за п’єдестал, який гарантувала собі перемогою в 1/4 над Юлією Свистіль (15:8). Далі її не пустила вище згадана Деркач (12:15).

Дякуємо спонсорам змагань: Uhlmann Fencing, Unic Sales!

Відеозапис трансляції фінального блоку можна переглянути тут

Результати тут

Шпага, жінки (особисті)
1. Влада Харькова (Київ)
2. Анна Деркач (Київ)
3. Інна Бровко (Київ)
3. Дар’я Варфоломеєва (Київ)