Головна / новини / змагання / КС ПАРИЖ 2023: Рапіристки та рапіристи у вісімці найсильніших команд!
КС ПАРИЖ 2023: Рапіристки та рапіристи у вісімці найсильніших команд!

Сьогодні, 15 січня, командними змаганнями завершився  Кубок світу «Mazars Challenge International de Paris» з фехтування на рапірах у столиці Франції. Україна зуміла увійти у вісімку найсильніших, як серед жінок, так і серед чоловіків, здолавши у чвертьфіналах одним уколом сіяних вище у світовому рейтингу суперників!

Клод Юнес, Даниїл Гойда, Андрій Погребняк та Євген Лазаренко відкрили змагання перемогою в 1/16 над Нідерландами. Перехопивши ініціативу у четвертому бою підопічні Сергія Гаравського свого вже не віддали (45:37). А далі на них чекав поєдинок за вхід у Топ-8 проти команди олімпійського чемпіонка і новоспеченого бронзового призера Кубка світу у Парижі Чен Ка Лона – Гонконга. Практично від самого початку опинившись у ролі наздоганяючих, наші хлопці не відпустили суперників більше ніж на чотири уколи й до заключного протистояння підійшли всього з «-1». А там Клод Юнес зумів вирвати для України перемогу у призера етапів Кубка світу в особистих і командних змаганнях Раяна Чай Чун Йін (45:44).

На жаль, у чвертьфіналі зупинити одну з несподіванок турніру – китайців, які перед тим змусили скласти зброю третій номер світового рейтингу Францію, не вдалося (32:45). У нижній частині сітки українські рапіристи поступилися полякам (32:45) та Єгипту (40:45). У підсумку команда фінішувала на восьмому місці.

Катерина Ченцова, Крістіна Петрова, Аліна Полозюк та Ольга Сопіт розпочали боротьбу з більш ніж впевненої перемоги в 1/16 над Австралією (45:17). Далі, будучи 11-м номером посіву, підопічні Ольги Лелейко зуміли вибити з боротьби шостий номер світового рейтингу Німеччину. І це при  тому, що починалася зустріч далеко не за нашим сценарієм з рахунку 0:5. Але українки зуміли відігратися, підійшли до завершального дев’ятого бою з «+4» (27:23) і Аліна Полозюк встояла під натиском чинної чемпіонки Європи Леоні Еберт (32:31).

Впоратися у чвертьфіналі з господарками доріжки й третім номером світового рейтингу Францією виявилося для українок надскладно (33:45). У нижній частині сітки вони зазнали поразки від китаянок (25:45) та представниць Польщі (39:45). Тож, як і чоловіча команда, наша жіноча четвірка завершила турнір на восьмому місці.

Рапіра, чоловіки (командні)Рапіра, жінки (командні)
1. Італія
2. США
3. Японія
1. Італія
2. США
3. Японія
…8. Україна (Клод Юнес, Даниїл Гойда, Андрій Погребняк, Євген Лазаренко)…8. Україна (Катерина Ченцова, Крістіна Петрова, Аліна Полозюк, Ольга Сопіт)