Головна / новини / змагання / ГП Турин 2023: Історична бронза рапіристки Аліни Полозюк
ГП Турин 2023: Історична бронза рапіристки Аліни Полозюк

Сьогодні, 12 лютого у Турині (Італія), представники фехтування на рапірах розіграли медалі Гран-прі FIE «Trofeo Inalpi». На третю сходинку п’єдесталу за підсумками змагань зійшла українка Аліна Полозюк. Бронза, яку виборола 20-річна спортсменка з Миколаєва, стала першою нагородою не лише для неї, але й для усієї нашої жіночої рапіри, представницям якої ще не вдавалося потрапляти до числа призерів в особистій першості на турнірах рівня Гран-прі чи Кубка світу!

На шляху до цього історичного досягнення підопічна Лариси Павленко та Маргарити Сопінської спочатку виграла чотири з шести боїв у своїй групі, а потім ще один у попередньому турі прямого вибування. Забезпечивши собі місце в основній сітці, Полозюк стартувала у ній з перемоги над японкою Карін Міявакі. Суперниця змогла відіграти чотири уколи і рахунок з 13:8 став 13:12, але в кінцівці Аліна вистояла – 15:13.

В 1/16 вже сама поступаючись на початку 3:6, Полозюк зуміла перевернути бій і взяла гору над досвідченою німкенею Анною Зауер (15:8)  – дев’ятим номером світового рейтингу FIE, бронзовою медалісткою останнього чемпіонату Європи в команді та неодноразовою призеркою Кубків світу.

У зустрічі ж за вхід у вісімку миколаївська рапіристка фактично дала урок майстерності француженці Полін Ранв’є. Віцечемпіонка світу в особистій першості (2019) і срібна медалістка Олімпіади в команді (2020) нічого не змогла протиставити представниці України (15:4).

Але на досягнутому Полозюк вирішила не зупинятися й у чвертьфіналі здобула  більш ніж впевнену перемогу над олімпійською чемпіонкою Токіо, першим номером світового рейтингу FIE американкою Лі Кіфер. Титулована суперниця від самого початку опинилася у ролі наздоганяючої й усі її відчайдушні спроби скоротити розрив успіху не приносили (3:1, 7:4, 11:7, 13:8). У підсумку 15:11 на користь Полозюк, яка таким чином гартувала собі першу в кар’єрі медаль на змаганнях такого рівня.

Зупинити українську рапіристку вдалося лише у півфіналі – чинній чемпіонці світу француженці Ізаорі Тібюс (6:15).

Додамо, що загалом в основну сітку змагань у Турині вийшли четверо представників України. В одному уколі від Топ-32 зупинилися Катерина Ченцова і Дарія Миронюк, поступившись у рівній боротьбі відповідно Марії Маріно з Іспанії (14:15) та італійці Мартіні Сінігальї (11:12). Клод Юнес на цій же стадії не зміг здолати опір корейця Ім Чхоль У (8:15).

Вітаємо нашу медалістку, її особистих тренерів Ларису Павленко та Маргариту Сопінську, а також увесь тренерський штаб збірної України, і зокрема старшого тренера команди з жіночої рапіри Ольгу Лелейко. Дякуємо клубу «Ля Флєш», який підставив свої плече і надав чудові умови для тренувань для вихованців миколаївської школи фехтування у цей складний для країни час.

Пишаємося нашими спортсменами і тренерами, які попри війну продовжують примножувати спортивну славу України! Низький уклін за можливість виступати на міжнародній арені під синьо-жовтим прапором ЗСУ!

Рапіра, жінки (особисті)Рапіра, чоловіки (особисті)
1. Ізаора Тібюс (Франція)
2. Еріка Чіпресса (Італія)
3. Камілла Манчіні (Італія)
3. Аліна Полозюк (Україна)
1. Герек Мейнхардт (США)
2. Філіппо Маччі (Італія)
3. Александер Шупеніч (Чехія)
3. Даніелє Гароццо (Італія)
…35. Катерина Ченцова (Україна)
…43. Дарія Миронюк (Україна)
…69. Крістіна Петрова (Україна)
…35. Клод Юнес (Україна)
…126. Андрій Погребняк (Україна)
…137. Євген Лазаренко (Україна)
…187. Максим Гаравський (Україна)
…197. Андрій Щерба (Україна)
…198. Богдан Лісовий (Україна)
…201. Андрій Черкашин (Україна)