Головна / новини / змагання / ЄКЦ Краків 2023: Аліна Дмитрук здобуває срібло, ще дві українки у Топ-8
ЄКЦ Краків 2023: Аліна Дмитрук здобуває срібло, ще дві українки у Топ-8

Cьогодні, 12 лютого, особистими змаганнями дівчат фінішував етап Європейського кадетського циклу з фехтування на шпагах, що проходив у польському Кракові. Для України він завершився на срібній ноті завдяки другому місцю Аліни Дмитрук.

13-річна вихованка Львівської академії фехтування на шляху до другої сходинки п’єдесталу спочатку виграла усі шість боїв у групі, а потім ще шість в олімпійці. Відзначимо, що змагання зібрали 211 учасниць з 26 країн!

У перших чотирьох боях туру прямого вибування вихованка Зоряни Семеряк не пропустила від жодної з суперниць більше восьми уколів, при цьому сама завдавала по 15. Складніше їй далися чвертьфінал проти господарки доріжки Каміли Данек (15:12) та півфінальнйи поєдинок з італійкою Марією-К’ярою Теста (15:12). І лише польська шпажистка Олівія Янечек у головному протистоянні дня виявилася сьогодні сильнішою за Дмитрук (4:15).

Зауважимо, що для Аліни, яка двічі підіймалася на п’єдестал пошани у складі команди (за золотом у Салоніках, за бронзою у Братиславі), це перша в кар’єрі особиста медаль на етапах ЄКЦ.

За крок від п’єдесталу у Кракові зупинилися ще дві представниці України. Катерина Дзюбан стала п’ятою, до числа призерів її не пустила німкеня Єва Штеффенс (13:15). Марія Середа посіла шосте місце, поступившись у своєму чвертьфіналі одним уколом майбутній чемпіонці Янечек (12:13).