Головна / новини / змагання / КС Падуя 2023: Українські шаблісти дали бій олімпійським чемпіонам!
КС Падуя 2023: Українські шаблісти дали бій олімпійським чемпіонам!

Сьогодні, 4 березня, шаблісти визначали найсильніших у командній першості на Кубку світу «Trofeo Luxardo» в італійській Падуї. Наша четвірка вийшла на доріжки «Kioene Arena» у складі Юрія Цапа, Василя Гумена, Богдана Платонова та Олексія Стаценка, який замінив в остаточній заявці досвідченого Андрія Ягодку.

Як пояснив старший тренер нашої чоловічої шаблі Дмитро Пундик, «ми знаємо потенціал та можливості Андрія в командних зустрічах, але на цих змаганнях було прийнято рішення спробувати та дати більше практики спортсменам які потенційно відбираються в збірну для участі в чемпіонатах Європи та світу!»

Українські шаблісти розпочали турнір поєдинком 1/16 з Тунісом, який виграли  (45:34). Відзначимо, що завершував зустріч наймолодший в команді Василь Гумен. Втім завдання у нього було не надто складне, адже від товаришів по команді він отримав «+13».

В 1/8, як і на попередньому етапі Кубка світу, українській четвірці довелося схрестити зброю з першим номером світового рейтингу Кореєю. У Варшаві нашим хлопцям навіть не зірковому складу цієї команди нав’язати боротьбу практично не вдалося (26:45). Втім, Дмитро Пундик разом зі своїми підопічними провів роботу над помилками й цього разу протистояння з корейською збірною, у лавах якої на італійській доріжці були присутні вже три з чотирьох олімпійських чемпіонів Токіо-2020,  розвивалося дещо за іншим сценарієм. 

Олексій Стаценко, який відкривав зустріч, повів 4:0, щоправда, його суперник Кім Чжун Хо зумів в останній момент врятуватися від сухої поразки (5:3). А далі вже Богдан Платонов, який два тижні тому у Варшаві, у двох боях зумів завдати корейській команді лише одного удару, навіть трішки збільшив нашу перевагу (10:7).

Підопічним Вон У Йона все ж вдалося повернути поєдинок у звичне для них русло і до заключного бою вони вийшли на «+10». Проте Стаценка, який виграв попередні два свої бої, це не зупинило. 28-річний киянин завдав сім ударів поспіль і скоротив розрив до 37:40, і навіть коли відставання знову збільшилося до 38:43, не здався – 41:43. До Гьон Дону все ж вдалося завершити поєдинок перемогою 42:45, але він напевно ще довго в жахливих снах згадуватиме свій останній бій проти українського шабліста, який він програв з рахунком 5:12.

У нижній частині сітки наші хлопці перемогли Єгипет (45:39), поступилися Німеччині (37:45) та Ірану (30:45), посівши у підсумку 12-те місце.

Шабля, чоловіки (командні)
1. Угорщина
2. Італія
3. Корея
…12. Україна (Олексій Стаценко, Юрій Цап, Василь Гумен, Богдан Платонов)