Головна / новини / змагання / КС Падуя 2023: Юрій Цап – найкращий з українських шаблістів у перший день «Trofeo Luxardo»
КС Падуя 2023: Юрій Цап – найкращий з українських шаблістів у перший день «Trofeo Luxardo»

Сьогодні, 3 березня, були розіграні особисті нагороди Кубка світу з фехтування на шаблях серед чоловіків «Trofeo Luxardo» в італійській Падуї. Найдалі серед представників України вдалося пройти Юрію Цапу.

Фото Eva Pavía – #BizziTeam / FIE

30-річний шабліст з Миколаєва спочатку виграв п’ять з шести боїв у групі, а потім ще два у попередньому турі прямого вибування, зокрема одним ударом вирішальний поєдинок проти Медхата Моатаза з Єгипту (15:14). У першій зустрічі основної сітки проти румуна Александру Змау вихованець Юрія Марченка, поступаючись 5:9, завдав сім ударів поспіль, вийшов вперед 12:9 і перемогу вже не віддав – 15:12.

В 1/16 відігруватися у другій половині зустрічі довелося вже супернику Юрія Цапа – чемпіону світу та Європи в команді Матьяшу Сабо. Поступаючись 7:10, німець зумів відновити статус-кво 11:11, а потім попри відчайдушний супротив українського шабліста все ж вийшов переможцем з їхнього протистояння – 15:12.

Перед тим саме Сабо став на шляху до Топ-32 іншого українського шабліста, наймолодшого у нашій командні – Тимура Терзі. Зауважимо, що для 18-річного одесита це був лише третій старт серед дорослих  на такому рівні й він вдруге зумів пробитися до основної сітки.

Ще один наш спортсмен, який подолав попередній етап, досвідчений Андрій Ягодка склав зброю в 1/32, поступившись дворазовому олімпійському чемпіону у складі команди Кореї Гу Бон Гілю (10:15).

Шабля, чоловіки (особисті)
1. Мікеле Галло (Італія)
2. Артьом Саркісян (Казахстан)
3. Сандро Базадзе (Грузія)
4. Джованні Репетті (Італія)
…27. Юрій Цап (Україна)
…57. Тимур Терзі (Україна)
…59. Андрій Ягодка (Україна)
…80. Василь Гумен (Україна)
…102. Богдан Боговін (Україна)
…114. Олексій Стаценко (Україна)
…154. Богдан Платонов (Україна)