Головна / новини / змагання / ЮЧС Пловдив 2023: Дарій Лукашенко – найкращий з українців у перший день юніорського чемпіонату світу
ЮЧС Пловдив 2023: Дарій Лукашенко – найкращий з українців у перший день юніорського чемпіонату світу

Сьогодні, 1 квітня, змаганнями шаблістів та шаблісток в юніорській віковій категорії стартував чемпіонат світу у болгарському Пловдиві. Найкращий результат серед представників України у перший день показав чинний віцечемпіон Європи серед юніорів Дарій Лукашенко, який увійшов до Топ-16.

17-річний український шабліст вийшов з групи з п’ятьма перемогами у шести боях під номером 29. Першого суперника в 1/64 грека Ніколаоса Пергамаліса Дарій Лукашенко майже не помітив (15:2). Далі з однаковим рахунком 15:7 здолав Мурада Акбарова з Азербайджана та Юго Латапі з Франції. Зупинив нашого спортсмена в 1/8 бронзовий призер попередньої юніорської світової першості кореєць Хван Хві Гин (5:15).

Серед дівчат найдалі з чотирьох українок пройшла Софія Головкіна. Перемігши в 1/64 подругу по команді Ольгу Ківало (15:12) та здолавши далі гречанку Анну Калліопі Курусі (15:7), 17-річна киянка поступилася у поєдинку за вхід у 16 переможниці Кубка світу серед дорослих в Афінах угорці Катінці Шугар Баттаі (8:15).

Відзначимо також Олександру Бондар, яка в 1/32 поступилася одним ударом майбутній фіналістці Юіні Канеко (14:15). Більше ніхто з суперниць на шляху до вирішального двобою стільки ударів японці завдати не зміг.

Завтра, 2 квітня, програму чемпіонату світу продовжать кадетські змагання шаблісток і шаблістів.

Шабля, юніори (особисті)Шабля, юніорки (особисті)
1. Колін Хіткок (США)
2. Мао Кокубо (Японія)
3. Емануеле Наделла (Італія)
4. Шідо Цуморі (Японія)
1. Магда Скарбонкєвіч (США)
2. Юіна Канеко (Японія)
3. Нісанур Ербіл (Туреччина)
3. Анна Спіс (Угорщифна)
…14. Дарій Лукашенко (Україна)
…78. В’ячеслав Дзюба (Україна)
…96. Станіслав Закутній (Україна)
…119. Дмитро Колобаєв (Україна)
…24. Софія Головкіна (Україна)
…53. Олександра Бондар (Україна)
…83. Валерія Моренець-Кубанська (Україна)
…93. Ольга Ківало (Україна)