Головна / новини / змагання / ЮЧУ Київ 2022: Перемога господарів, відчайдушний спротив одеситок та сьоме золото Миколаєва
ЮЧУ Київ 2022: Перемога господарів, відчайдушний спротив одеситок та сьоме золото Миколаєва

Сьогодні, 6 листопада, командними змаганнями завершився чемпіонат України з фехтування на шаблях серед кадетів та юніорів, який приймав цього тижня столичний спорткомплекс ЦСК ЗСУ. Серед юніорок перемогу святкувала команда у складі Вікторії Коротченко, Ольги Ківало, Олександри Бондар та Злати Бурбан, які таким чином принесли вже сьоме золото національної першості своєму рідному Миколаєву. Лише в одному виді чемпіонське звання дісталося представникам іншого міста, а саме у командній юніорській першості столичним шаблістам Олександру Григоруку, Роману Красновиду, Єгору Семенову та Глібу Столярчуку.

На шляху до першої сходинки п’єдесталу кияни в 1/4 перемогли суперників з Вишневого (45:17), в 1/2 – Черкаси (45:30), а у фіналі виявилися сильнішими за Даниїла Скорохода, Михайла Гуріна, В’ячеслава Дзюбу та Алехандро Розважаєва (45:33), які відтак посіли друге місце і принесли срібло Миколаєву.

Бронзовими призерами тут стали черкащани Даніїл Абросімов, Ілля Сидоренко, Даніїл Лавренюк, Станіслав Закутній, які у поєдинку за третє місце здолали команду Хмельниччини (45:35).

Майбутні чемпіонки у командній першості серед юніорок, представниці Миколаєва-1 Олександра Бондар, Злата Бурбан, Вікторія Коротченко, Ольга Ківало отримали більш ніж серйозний спротив у півфіналі від Одеси. Відзначимо, передостанній бій, який 13-річна Анна Суворова виграла з рахунком (12:5) і скоротила розрив до “-3” (37:40). А також зусилля Валерії Моренець-Кубанської, яка виграла свою мінідуель (7:5), але останній удар, а разом з ним і перемога в зустрічі все ж залишилися за володаркою на той момент вже трьох золотих нагород чемпіонату Вікторією Коротченко (45:44).

У фіналі миколаївські шаблістки впевнено здолали Анастасію Комісарову, Софію Михалевську, Ганну Рябову та Софію Шмалун (45:30). Тож срібло у команди Києва, а бронза в одеситок Віри Горіної, Анни Суворової, Валерії Моренець-Кубанською та Анни Петричко, які у поєдинку за третє місце взяли гору над Миколаєвом-2 (45:29).      

Шабля, юніори (командні)Шабля,  юніорки (командні)
1. Київ (Олександр Григорук, Роман Красновид, Єгор Семенов, Гліб Столярчук)
2. Миколаїв 1 (Даниїл Скороход, Михайло Гурін, В’ячеслав Дзюба, Алехандро Розважаєв)
3. Черкаси (Даніїл Абросімов, Ілля Сидоренко, Даніїл Лавренюк, Станіслав Закутній)
4. Хмельницька область (Дмитро Колобаєв, Єгор Жебель, Дмитро Загребельний)
1. Миколаїв 1 (Олександра Бондар, Злата Бурбан, Вікторія Коротченко, Ольга Ківало)
2. Київ (Анастасія Комісарова, Софія Михалевська, Ганна Рябова, Софія Шмалун)
3. Одеса (Віра Горіна, Анна Суворова, Валерія Моренець-Кубанська, Анна Петричко)
4. Миколаїв 2 (Владиміра Бабенко, Крістіна Кулик, Анастасія Цап)