Головна / новини / змагання / ЧЄ U23 ТАЛЛІНН: Трішки драми та багато досвіду
ЧЄ U23 ТАЛЛІНН: Трішки драми та багато досвіду

Сьогодні, 29 травня, на чемпіонаті Європи серед спортсменів до 23-х років у столиці Естонії були розіграні перші командні комплекти нагород. Українські шпажистки посіли восьме місце, шаблісти – дев’яте.

30 травня 22 року. Таллінн / Фото EFC

Анастасія Самко, Дарина Заболотна, Олександра Романова та Поліна Кулешова розпочали виступи із перемоги в 1/8 у напруженому протистоянні з Польщею. Після перших чотирьох боїв перевага наших дівчат складала вісім уколів (20:18), але наступні чотири поєдинки залишилися за суперницями і до вирішального дев’ятого ми підійшли вже з мінус один (39:40). Проте бронзова медалістка чемпіонату в особистому заліку Анастасія Самко змогла перевернути рахунок на користь України (45:42).

На жаль, дати відсіч майбутнім фіналісткам румункам у наступній зустрічі в українських шпажисток не вийшло (22:45). У нижній частині турнірної сітки команда поступилася господаркам доріжки естонкам (41:45) та Швеції (28:45), замкнувши у підсумку Топ-8.

Дуже близькими були до того, щоб також вийти у вісімку найсильніших наші шаблісти Тимур Терзі, Богдан Боговін, Дмитро Колобаєв та Станіслав Закутній. Поступаючись 20:30 представникам Бельгії після шести боїв в 1/8, наші хлопців зробили, здавалося б неможливе. Зусиллями Терзі та Закутнього, які виграли свої поєдинки 15:4 та 5:2 відповідно, загальний рахунок перетворився на 40:36. Але у заключному дев’ятому бою суперникам все ж вдалося взяти реванш (43:45).

У нижній частині сітки українські шаблісти з однаковим рахунком 45:42 перемогли Чехію та Велику Британію. Обидва поєдинки проходили у напруженій боротьбі, вперед виходила то одна, то друга команда, але останнє слово залишалося за представниками України. Таким чином наш квартет завершив змагання на дев’ятому місці.

Віримо, що цінний досвід, який здобувається якраз у таких важких поєдинках, допоможе нашій молоді на шляху до нових звершень надалі.

Завтра, 31 травня, у заключний день молодіжного чемпіонату Європи за командні нагороди боротимуться шаблістки, рапіристи та шпажисти.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Шабля, чоловіки (командні)Шпага, жінки (командні)Рапіра, жінки (командні) 
1. Польща
2. Німеччина
3. Румунія
1. Румунія
2. Швейцарія
3. Німеччина
1. Франція
2. Німеччина
3. Польща

…9. Україна (Тимур Терзі, Станіслав Закутній, Богдан Боговін, Дмитро Колобаєв)

…8. Україна (Поліна Кулешова, Анастасія Самко, Дарина Заболотна, Олександра Романова)