Головна / новини / змагання / ЧС 2022: Шпажисти поступаються у чвертьфіналі й закривають Топ-8
ЧС 2022: Шпажисти поступаються у чвертьфіналі й закривають Топ-8

Сьогодні, 22 липня, на чемпіонаті світу у Каїрі нагороди в командній першості розіграли представники чоловічої шпаги. Ян Сич, Роман Свічкар, Володимир Станкевич та Нікіта Кошман, які напередодні перемогами над Австрією (45:39) та Іспанією (42:37), забезпечили собі місце у вісімці найсильніших, поступились в 1/4 чинним чемпіона Європи і майбутнім фіналістам – збірній Італії (39:45). У підсумку Україна – восьма серед 44-х команд-учасниць у чоловічій шпазі на чемпіонаті світу у Каїрі. 

22 липня 2022 року. Каїр. / Фото #BizziTeam / FIE

Нагадаємо, що українці виходили на доріжки в Каїрі у якості чинних віцечемпіонів світу. Втім, слід відзначити, що зі складу зразка Будапешту-2019 залишився лише Роман Свічкар. Анатолій Герей та Богдан Нікішин завершили кар’єру. Ігор Рейзлін, який здобув особисту бронзу у столиці Єгипту, через травму ліктя не брав участі у командному турнірі.   На жаль, через ушкодження змушений був залишитися сьогодні на лаві запасних й Володимир Станкевич, який зарекомендував себе як найстабільніший боєць в нашій команді напередодні у зустрічах з Австрією та Іспанією.

І все ж попри оновлений та неповний склад ми пробилися у вісімку найсильніших команд світу та дали бій в 1/4. Дозволивши італійцям відірватися на два уколи (6:8) після поразки у четвертому бою Свічкаря лідеру суперників Андреа Сантареллі (1:4), підопічні Володимира Станкевича-старшого відчайдушно намагалися відігратися. Подекуди розрив сягав “-6”. Свічкар, реабілітуючись за стартову невдачу, вигравав свої наступні бої та двічі скорочував відставання до “-2”.

Саме с таким антигандикапом (31:33) вийшов на доріжку звершувати командну зустріч 20-річний дебютант чемпіонату світу Нікіта Кошман, який вчора вирвав для України перемогу над Іспанією Але наздогнати Давіде Ді Веролі йому не вдалося – 39:45.

У нижній частині сітки українські шпажисти, поступившись Китаю (40:45)  та Кореї (39:45), стали у підсумку восьмими.

Шпага, чоловіки (командні)
1. Франція
2. Італія
3. Японія
….8. Україна (Ян Сич, Роман Свічкар, Володимир Станквич, Нікіта Кошман)