Головна / новини / змагання / ЧЄ 2022: Бронзова крапка шаблісток
ЧЄ 2022: Бронзова крапка шаблісток

Сьогодні, 22 червня у турецькій Анталії були розіграні останні дві комплекти нагород чемпіонату Європи з фехтування. Для української збірної він завершився на бронзовій ноті. На третю сходинку п’єдесталу зійшла команда наших шабліcток у складі Ольги Харлан, Юлії Бакастової, Олени Кравацької та Олени Вороніної.

22 червня 2022 року. Анталія. Бронзові медалістки ЧЄ: Олена Кравацька, Ольга Харлан, Олена Вороніна, Юлія Бакастова / Фото #BizziTeam / FIE, EFC

Це сезон дуже непросто складався для підопічних Євгенія Стаценка та Андреа Теренціо. Тож до одного з головних стартів вони підійшли лише на 19-му місці у світовому рейтингу FIE. Проте це не завадило їм втрутитися у боротьбу за призові місця в Анталії. На шляху до п’єдесталу українки провели чотири дуже непрості зустрічі, з яких у трьох здобули перемогу.

Спочатку в 1/8 це була команда Польщі на чолі з новоспеченою бронзовою медалісткою чемпіонату Європи Зузанною Чешлар. Суперниці змогли виграти лише два боя з 9! 45:37 – переконлива перемога України.  

В 1/4 проти гречанок довелося трішки похвилюватися, коли бронзова медалістка останнього чемпіонату світу Теодора Гунтура у другому бою виграла у Вороніної 7:0 і «+2» перетворилися на «-5». Проте тут на доріжку вийшла Бакастова і каменя на камені не залишила від третього номера грецької команди Клері Мпену (10:1). Шальки терезів знову схилилися в наш бік – 15:11. Ще одного разу суперницям вдалося наблизитися до нас на відстань одного удару (20:19), але лідер команди Ольга Харлан швидко вирішила цю проблему (25:19) Більше у цій зустрічі наші шаблістки першості не втрачали – 45:35. 

У півфіналі наш квартет схрестив зброю з другим номером світового рейтингу Францією, яка, щоправда, приїхала в Анталію без свого лідера травмованої Манон Брюне-Апіті. Впродовж поєдинку пальма першості кілька разів переходила від однієї команди до другої, але більш ніж на три-чотири удари відірватися не вдавалося нікому. Перед заключним боєм француженки мали «+3». Ользі Харлан вдалося зрівняти рахунок 43:43, але в останніх двох фразах правота була на боці бронзової медалістки ЧЄ-2022 Сари Бальзер – 43:45.

Початок зустрічі за бронзу проти угорок виявився для нас холодним душем: Ліза Пустай всуху виграла в Юлії Бакастової (0:5). Але повернувшись на доріжку у четвертому бою 25-річна киянка сама ж компенсувала свою стартову невдачу перемогою з рахунком 10:5. І ми опинилися в одному ударі від Угорщини (19:20). Естафетну паличку підхопила Кравацька, яка замінила Вороніну. Впевнено розібравшись з першим номером угорок Пустай (6:2), одеситка вивела команду вперед 25:22. До заключного бою українки підійшли з чотирма ударами переваги й завершили поєдинок перемогою – 45:41.

Для Юлії Бакастової це друга в кар’єрі нагорода на чемпіонатах Європи, для Олени Кравацької, яка сьогодні святкує день народження! – третя, для Олени Вороніної – сьома, для Ольги Харлан – 21-а!

Шабля, жінки (командні)
1. Франція
2. Італія
3. Україна (Ольга Харлан, Юлія Бакастова, Олена Кравацька та Олена Вороніна)