Головна / новини / змагання / ГП 2022 Падуя: Ольга Харлан в одному ударі від вісімки найсильніших на «Trofeo Luxardo»

Сьогодні, 22 травня, були розіграні нагороди Гран-прі з фехтування на шаблях «Trofeo Luxardo» у Падуї. Найкращий результат серед наших спортсменів показала олімпійська чемпіонка, багаторазова чемпіонка світу та Європи Ольга Харлан, для якої це був лише другий старт після Токіо-2020. Як і два тижні тому на дебютному для себе турнірі після перерви – Кубку світу у Хаммаметі, вона посіла 11-те місце.

22 травня 2022 року. Падуя / Фото #BizziTeam / FIE

Харлан майже не помітила свою першу суперницю в основній сітці італійку Софію Чіаралью (15:5), далі в 1/16 перемогла Валерію Большакову (15:12). На відміну від поєдинку з представницею Азербайджану, який проходив у більш-менш рівній боротьбі, зустріч за вихід у вісімку з кореянкою Чон Ха Йон починалася під диктовку лідера збірної України (9:4). Проте чемпіонка світу серед юніорів-2021 не здалася, і в другому періоді перевернула рахунок на свою користь з 11:7 на 11:12. В кінцівці спортсменки йшли удар в удар, але останній вирішальний, на думку судді, виявився за шаблісткою з Південної Кореї (14:15).

За підсумками групового етапу та попереднього туру прямого вибування до сіяної за рейтингом Ольги Харлан у таблиці 64 приєдналися ще п’ять представників України. Троє, на жаль, поступилися вже у першому поєдинку Олена Вороніна програла призерці чемпіонатів Європи угорці Лізі Пустай (11:15), Олена Кравацька – віцечемпіонці Токіо-2020 в команді кореянці Чхве Су Йон (5:15), Олексій Стаценко – триразовому бронзовому медалісту континентальних першостей Сандро Базадзе з Грузії (9:15).

Юрій Цап та Андрій Ягодка бар’єр 1/32 здолали, перемігши німця Луіса Бонаха (15:14) та єгиптянина Мохамеда Амера (15:8) відповідно. Але не змогли далі впоратися з представниками французької збірної, які у підсумку зійшли на п’єдестал турніру. Цап поступився ветерану Боладе Апіті (7:15), Ягодка – 22-річному Еліоту Бібі (9:15).