Головна / новини / змагання / ЧС 2022: Два вражаючих камбеки – і шпажисти виходять у чвертьфінал!
ЧС 2022: Два вражаючих камбеки – і шпажисти виходять у чвертьфінал!

Сьогодні, 21 липня, боротьбу на чемпіонаті світу розпочали команди у чоловічій шпазі. Українська четвірка у складі Яна Сича, Романа Свічкаря, Володимира Станкевича та 20-річного Нікіти Кошмана, який замінив бронзового призера цієї світової першості травмованого Ігоря Рейзліна, виграла два напружені поєдинки проти Австрії (45:39) та Іспанії (42:37) і вийшла у чвертьфінал, який, як і розіграш нагород у цьому виді, відбудеться вже завтра.

Наш квартет вже у першій зустрічі змусив вболівальників похвилюватися. Будучи четвертим номером посіву і фехтуючи в 1/16 проти номера 29-го Австрії, якого вони впевнено перемогли на нещодавньому чемпіонаті Європи (33:27), підопічні Володимира Станкевича після чотирьох боїв програвали 13:20. Перевернути рахунок зумів Сич, перемігши третього номера команди суперників Яна Шуманна 8:1 і встановивши статус-кво на табло 21:21. Наступні три бої залишилися за українцями й до вирішального дев’ятого вони підійшли вже з “+9”. Сичу залишалося лише оформити перемогу – 45:39. 

В 1/8 наша четвірка схрестила зброю з іспанцями, які цього сезону зійшли на другу сходинку п’єдесталу Кубка світу у Берні. Після чотирьох боїв ми програвали 10:13. Станкевич, намагаючись перевернути зустріч, пішов відігруватись й відставання виросло до “-8”. Проте за останні пів хвилини йому вдалося завдати трьох уколів в одну лампу і дещо виправити становище (17:22).

А далі за справу взявся Нікіта Кошман, який вийшов на заміну Сичу. Дебютант чемпіонату світу відіграв ще два уколи (24:27). Коли ж через два бої він повернувся на доріжку завершувати зустріч, цифри на табло були рівні – 31:31. Першу половину бою він йшов укол в укол зі старшим на десять років Хуаном Педро Ромеро, а далі зумів вийти на “+2” (36:34) і перемоги вже не віддав (42:37).

Попереду у наших шпажистів чвертьфінал проти чинних чемпіонів Європи представників Італії, який відбудеться завтра на жовтій доріжці о 12.20.