Головна / новини / змагання / ЧС 2022: Харлан – в одному ударі від Топ-16, найкращий з рапіристів дебютант Даниїл Гойда –26-й
ЧС 2022: Харлан – в одному ударі від Топ-16, найкращий з рапіристів дебютант Даниїл Гойда –26-й

Сьогодні, 20 липня, були розіграні останні два комплекти індивідуальних нагород чемпіонату світу у Каїрі. Найкращий результат для України в жіночій шаблі показала олімпійська чемпіонка Ольга Харлан, яка одним ударом програла поєдинок за вхід у 16. Найдалі серед наших рапіристів пройшли Даниїл Гойда (26-те місце), який поступився майбутьому медалісту змагань та Клод Юнес (29-й)!

  

Ольга Харлан, яка через перерву у виступах випала з прекваліфікованої Топ-16 світового рейтингу FIE, вперше за багато років змушена була проходити попередню стадію змагань. Втім, це нашу провідну шаблістку не збентежило і вона, вигравши усі шість боїв в групі, під другим номером напряму вийшла у таблицю 64. Там Харлан впевнено розібралася з 17-річною Татьяною Назлимов зі США (15:6).

В 1/16 Ольга зустрілася з чинною віцечемпіонкою Європи та чемпіонкою світу-2017 в команді Мартіною Крішіо, яка на попередній стадії змусила скласти зброю нашу Олену Кравацьку (10:15). Спочатку події розвивалися під диктовку Ольги (7:4). Але італійка змогла перевернути бій і піти на перерву лідером (7:8). Далі вже наша шаблістка була у ролі наздоганяючої, але не здалася навіть за рахунку 12:14. Зуміла зрівняти, але не змогла завершити останню фразу на свою користь – 14:15.

На цій же стадії зупинилася і ще одна українка Юлія Бакастова. Після переконливої перемоги у першому поєдинку основної сітки над Саммер Фей Сіт з Гонконгу (15:2), в 1/16 наша шаблістка поступилася француженці Сарі Нутча (5:15).

У чоловічій рапірі, так само як у шаблісток, до основної сітки пробилися троє з чотирьох представників України. Причому, дебютанту світової першості Даниїлу Гойді вдалося це зробити, оминувши попередню таблицю 64. 22-річний львів’янин виграв п’ять з шести боїв у групі й отримав останній 16-й квиток в основну сітку.

Там Гойда у першому поєдинку, поступаючись 5:8, зумів перемогти Алекса Тофалідеса з Кіпру (15:10). Ще один вражаючий камбек з 2:8 до 8:9 Даниїл видав у зустрічі за вхід в 16 проти Чун Ка Лонга з Гонконгу. Але більшого  олімпійський чемпіон Токіо і майбутній бронзовий призер змагань у Каїрі не дозволив (11:15).

1/16 стала непрохідним бар’єром і для досвідченого Клода Юнеса. Перемігши у напруженому першому бою основної сітки чотириразового чемпіона Азії (один раз особисто, тричі в команді) корейця Ха Тхе Гю (15:12), наш рапірист програв поєдинок за вхід в 16 восьмому номеру світового рейтингу FIE Мохамеду Хамза з Єгипту (10:15). 

Ще один представник України Андрій Погребняк поступився олімпійському чемпіону Токіо в команді та на той момент ще чинному чемпіону світу французу Енцо Лефору (2:15), який за підсумками змагань захистить титул.

Завтра, 21 липня, шпажистки та шаблісти розіграють перші командні нагороди на чемпіонаті світу у Каїрі. Натомість у жіночій рапірі та чоловічій шпазі відбудуться перші бої команд – до визначення вісімки.

Шабля, жінки (особисті)Рапіра, чоловіки (особисті)
1. Місакі Емура (Японія)
2. Анна Башта (Азербайджан)
3. Арацелі Наварро (Іспанія)
3. Деспіна Георгіаду (Греція)
1. Енцо Лефор (Франція)
2. Томмазо Маріні (Італія)
3. Чун Ка Лонг (Гонконг)
3. Нік Іткін (США)
…18. Ольга Харлан (Україна)
…19. Юлія Бакастова (Україна)
…52. Олена Кравацька (Україна)
…93. Олена Вороніна (Україна)
…26. Даниїл Гойда (Україна)
…29. Клод Юнес (Україна)
…54. Андрій Погребняк (Україна)
…111. Ростислав Герцик (Україна)