Головна / новини / змагання / ЧЄ 2022: СРІБНА ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКИХ ШАБЛІСТІВ
ЧЄ 2022: СРІБНА ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКИХ ШАБЛІСТІВ

Четвертий день змагань у турецькій Анталії приніс збірній України другу нагороду чемпіонату Європи. Сьогодні, 20 червня, срібло в команді вибороли наші шаблісти Андрій Ягодка, Юрій Цап, Василь Гумен та Богдан Платонов.

Відзначимо, що для Цапа, Платонова та 20-річного Гумена, який виходив на доріжку у якості дебютанта, але таким зовсім не виглядав, це перша у кар’єрі медаль континентальної першості, а от для Андрія Ягодки – четверта. 33-річний одесит разом з нинішнім старшим тренером команди Дмитром Пундиком стояв на другій сходинці п’єдесталу у Лейпцигу-2010 і на третій  у Загребі-2013. Саме тоді ми востаннє мали команду медаль у чоловічій шаблі на чемпіонаті Європи.

20 червня 2022 року. Анталія Віцечемпіони Європи Андрій Ягодка, Василь Гумен, Юрій Цап, та Богдан Платонов/ Фото #BizziTeam / EFC

Наша четвірка підійшла до Анталії на 26-му місці у світовому рейтингу FIE, маючи за плечима у цьому сезоні лише два Кубки світу. У Будапешті, який приймав турнір в середині березня, українські шаблісти виступити через війну в країні не змогли. У Мадриді та Тбілісі провели всього по одній зустрічі, обидві програли не потрапивши навіть у Топ-16. Але вже під час особистих змагань в Анталії було видно, що підопічні Дмитра Пундика здатні на більше і перша ж зустріч сьогодні в 1/8 проти Іспанії це підтвердила. Вперше вийшовши вперед завдяки перемозі Цапа у п’ятому бою з рахунком 6:0 і відірвавшись на п’ять ударів (25:20), ми вже свого не віддали – 45:33.

Але далі на наших хлопців чекало вже складніше випробування третім номером світового рейтингу Німеччиною. Склад останньої змінився після Олімпіади, де вони зупинилися за крок від бронзи. Але з іншого боку вже оновлений бундестім цього сезону був у четвірці найсильніших на усіх трьох Кубках світу.

Проте саме українці задавали темп чвертьфінальному поєдинку. За всю зустріч суперник лише тричі виходив вперед. Коли Фредерік Кіндлер відкрив рахунок (0:1), коли Раоуль Бонах намагався наздогнати Ягодку (21:22), але останній хоч і програв свою мікродуель 5:7, все ж залишив лідерство за Україною (25:24) і вже у заключному дев’ятому бою, на який ми виходили маючи «+3» (40:37). Матьяш Сабо вивів свою команду вперед 43:44, але останні дві фрази залишилися за Ягодкою (45:44).

Тим часом в іншій частині нашої турнірної гілки розвивалися не менш цікаві та драматичні події, у результаті яких в суперники за півфіналом ми отримали 51-й номер світового рейтингу Туреччину, яка не без допомоги рідних стін й свого тренера українця Валерія Штурбабіна зуміла перемогти спочатку Грузію на чолі з новоспеченим чемпіоном Європи Сандро Базадзе (45:42), а потім й Італію (45:37).

Енвер Йилдирим, фехтування якого стало вироком для вище згаданих команд, і для нас створив проблеми. Після першого його виходу на доріжку на самому початку зустрічі, ми програвали 3:5, після другого вже наші «+6» перетворилися на «-2» (23:25). Але сьогодні в нашій команді, як ніколи добре працював принцип один за всіх та всі за одного, тож до останнього дев’ятого бою ми підійшли хоч і з мінімальною, але перевагою (40:39). Йилдириму знову вдалося вивести свою команду вперед 42:43, але це був останній його результативний прийом у цій зустрічі. Андрій Ягодка привів команду до перемоги – 45:43!

У поєдинку за золото наші шаблісти схрестили зброю з чинними віцечемпіонами Європи та світу, бронзовими призерами Олімпіади у Токіо представниками Угорщини.

Але не титуловані суперники, а українські шаблісти від самого початку заволоділи ініціативою, а почалося все з того, що Юрій Цап виграв стартовий відрізок у триразового олімпійського чемпіона Арона Сіладьї (5:2). Під час перших трьох боїв перевага наших спортсменів сягнула навіть семи ударів (11:4). Але імениті суперники поступово скорочували відставання і на екваторі зустрічі вже самі повели (21:25). Їх наступ трішки призупинив найдосвідченіший в нашій команді Андрій Ягодка, вигравши свою мікродуель в срібного призера останнього чемпіонат світу Андраша Сатмарі 9:4 і чаша терезів знову склонилася на бік України (30:29). Проте коли він повернувся на доріжку перед заключним боєм угорці знову були попереду (37:40).

Відіграти відставання в одного з найсильніших шаблістів сучасності Сіладьї виявилося надскладним завданням, тож у підсумку на табло залишились цифри 39:45.

Українські шаблісти стали срібними призерами!

Шабля, чоловіки (командні)
1. Угорщина
2. Україна (Андрій Ягодка, Юрій Цап, Богдан Платонов, Василь Гумен)
3. Туреччина