Головна / новини / змагання / ЧС 2022: Ігор Рейзлін тримає медальну марку!
ЧС 2022: Ігор Рейзлін тримає медальну марку!

Сьогодні, 19 липня, за підсумками особистих змагань шпажистів на третю сходинку п’єдесталу чемпіонату світу зійшов бронзовий призер Олімпіади-2020 38-річний киянин Ігор Рейзлін, принісши таким чином першу нагороду збірній України у Каїрі-2022.

Відзначимо, що для нашого досвідченого спортсмена це друга бронза в індивідуальному заліку і третя медаль загалом на світових першостях після третього місця особисто і срібного успіху в команді у Будапешті-2019. 

Рейзлін – другий представник чоловічого фехтування, якому вдалося здобути більше однієї особистої нагороди на чемпіонаті світу в історії незалежної України, пальма першості тут залишається за неперевершеним рапіристом Сергієм Голубицьким (3-1-1).

Ігор Рейзлін неодноразово змушував вболівальників попереживати впродовж свого турнірного шляху сьогодні. Спочатку у поєдинку 1/32, коли у третій трихвилинці рахунок з 7:4 став 7:7. Але більшого Роману Александрову з Узбекистану наш досвідчений шпажист зробити не дозволив (12:9).

В 1/16 проти новоспеченого віцечемпіона Європи Трістана Тулена з Голландії, вирішальними стали останні 45 секунд, за які Рейзлін встиг пошкодити робочу руку, отримати медичну допомогу, відіграти “-3” (8:11, 12:12) і з рештою на пріоритеті завдати переможного уколу – 13:12.

1/8 проти молодого угорця Мате Тамаша Коха стала повторенням півфіналу останнього Кубку світу у Тбілісі. Тільки якщо там Ігор програв (9:15), то тут відірвавшись у третьому періоді на три уколи (9:6), вже перемоги не віддав (15:10).

Після цього від третього у кар’єрі п’єдесталу світової першості Рейзліна відділяв лише один бій – проти 29-річного Фон Хой Суня з Гонконгу. Він був рівним, коли у третій трихвилинці нашому шпажисту вперше вдалося відірватися на два уколи, суперник ще зміг відігратися, але вдруге це йому вже не вдалося. Він скоротив розрив з 14:11 до 14:13. Але за вісім секунд, що залишилися, вколоти не зміг.

У півфіналі Рейзліну протистояв олімпійський чемпіон Токіо-2020 у команді Казуясу Мінобе. Японському учню українського тренера Олександра Горбачука вдалося відірватися на два уколи у другому періоді (4:2). Але наш шпажист зміг за пів хвилини до завершення основного часу зрівняти рахунок (12:12). Проте на пріоритеті фортуна була на боці представника Японії (12:13)

На відміну від Ігоря Рейзліна, який був прекваліфікованим завдяки шостому місцю у світовому рейтингу FIE, решта троє українських шпажистів змушена була долати попередній етап змагань. Обійшлося, без втрат.

Проте вже у першому колі основної сітки двоє українців у рівних та напружених боях все ж склали зброю. Роман Свічкар, програючи 1:4, зумів відігратися 7:7, але в підсумку поступився олімпійському чемпіону Токіо-2020 і першому номеру світового рейтингу FIE Роману Каннону з Франції (12:15). За схожим сценарієм розвивався і поєдинок Яна Сича проти Макса Хайнцера, який, нагадаємо, став бронзовим призером нещодавнього чемпіонату Європи в Анталії. Нашому спортсмену вдалося перевернути рахунок з 1:4 на 14:12. Але вже втретє цього сезону кінцівка бою залишилася за досвідченим і титулованим представником Швейцарії (14:15). 

Володимир Станкевич досить впевнено здолав перших двох суперників. І якщо угорець Тібор Андрашфі ще зумів нав’язати боротьбу (на початку – 4:1, в середині зустрічі – 8:8), але у підсумку все ж програв (9:15), то в олімпійського чемпіона Лондона-2012 Рубена Гаскона Лімардо з Венесуели не знайшлося зброї проти українця (1:6, 5:10, і з рештою 11:15). 

В 1/8 український шпажист, який нагадаємо, виграв останній Кубок світу у Тбілісі, зустрівся з бельгійцем Нейссером Лойолой, який не мав у послужному списку високих досягнень, але цього сезону встиг попсувати нерви фаворитам, і зокрема переміг нашого Ігоря Рейзліна у Хайденхаймі. Практично всю зустріч суперники йшли укол в укол, але у додаткову хвилину фортуна була на боці представника Бельгії (14:13).

Завтра, 20 липня, шаблістки та рапіристи розіграють останні два комплекти особистих нагород  чемпіонату світу у Каїрі. А також у боротьбу вступлять перші команди – шаблістів та шпажисток.

Шпага, чоловіки (особисті)
1. Роман Каннон (Франція)
2. Казуясу Мінобе (Японія)
3. Нейссер Лойола (Бельгія)
3. Ігор Рейзлін (Україна)
…15. Володимир Станкевич (Україна)
…53. Ян Сич (Україна)
…64. Роман Свічкар (Україна)