Головна / новини / змагання / Гімназіада 2022: Петрова – віцечемпіонка, Перчук і Романова з бронзою!
Гімназіада 2022: Петрова – віцечемпіонка, Перчук і Романова з бронзою!

Сьогодні, 19 травня, у Нормандії фехтувальники розіграли особисті нагороди XIX Всесвітньої літньої Гімназіади. Честь української збірної на найпрестижнішому міжнародному спортивному учнівському форумі серед учасників віком 16-18 років захищали троє представників нашого виду спорту й усі здобули нагороди.

Рапіристка Крістіна Петрова, поступившись у драматичному фіналі на пріоритеті румунці Андреа Дінке (14:15), виборола срібло. Шпажисти Максим Перчук та Олександра Романова стали бронзовими медалістами.

Усі троє українських фехтувальників успішно подолали попередній груповий раунд, який відбувся 17 травня, і за його підсумками розпочали боротьбу у турі прямого вибування: Перчук і Петрова – під другим номером посіву, Романова – під четвертим.

Крістіна Петрова стартувала з переконливої перемоги в 1/4 над Адою Арікан з Туреччини (15:4), після чого взяла гору над господаркою доріжки Гаранс Рожер (15:10). Драматичною вийшла розв’язка турніру. 17-річна київська рапіристка більшу частину фіналу була на крок-два попереду Андреа Дінки. І навіть вела 13:10. Проте наполегливій суперниці вдалося зрівняти рахунок і навіть вийти вперед (13:14). Крістіна не здалася і відновила статус-кво на табло 14:14. Але у додатковий час удача була на боці представниці Румунії (14:15).

Романова впевнено перемогла у чвертьфіналі казахстанську шпажистку Наталію Романову (15:7), але у поєдинку за вхід у двійку не змогла підібрати ключик до китаянки Лінь Мейфан (9:15). Перчук зумів в 1/4 здолати опір бразильця Рафаеля Рібейро (15:12), але поступився у півфіналі майбутньому чемпіону Богдану Лукіну з Казахстану (13:15). Проте вихід в четвірку вже гарантував нашим шпажистам медаль, тож у підсумку вони зійшли на третю сходинку п’єдесталу.

***

Наступного дня українські фехтувальники Крістіна Петрова (рапіра), Максим Перчук та Олександра Романова (шпага) здобули ще одну нагороду на XIX Всесвітній літній Гімназіаді у Нормандії-2022. Наші спортсмени зійшли на третю сходинку п’єдесталу у змаганнях змішаних команд разом з представниками США та Індії.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Рапіра, дівчатаШпага, дівчатаШпага, юнаки
1. Андреа Дінка (Румунія)
2. Крістіна Петрова (Україна)
3. Кароліна Брешерет (Бразилія)
3. Гаранс Рожер (Франція)
1. Лінь Мейфан (Китай)
2. Анаель Дуке (Франція)
3. Олександра Романова (Україна)
3. Емма Екатеріна Сонт (Румунія)
1. Богдан Лукін (Казахстан)
2. Мартон Золтан Мезінгер (Румунія)
3. Максим Перчук (Україна)
3. Айна Раамефі (Франція)