Головна / новини / змагання / ЧЄ 2022: Юрій Цап вперше в кар’єрі в європейській Топ-16
ЧЄ 2022: Юрій Цап вперше в кар’єрі в європейській Топ-16

Сьогодні, 17 червня, у перший день чемпіонату Європи слідом за рапіристками на доріжки Анталії вийшли представники фехтування на шаблях. Найкращим результатом для української збірної стало 11-те місце Юрія Цапа. Відзначимо, що це найвище досягнення 29-річного спортсмена з Миколаєва на чемпіонатах Європи. 

17 червня 2022 року. Анталія. Цап vs Базадзе / Фото #BizziTeam / EFC

Цап найвпевненіше серед чотирьох українських шаблістів відфехтував попередній раунд, виграв п’ять з шести боїв, поступившись лише чинному віцечемпіону світу Андрашу Сатмарі з Угорщини. Отримавши при посіві шостий номер, Юрій стартував в олімпійці одразу з 1/16, де взяв гору над молодим іспанцем Сантьяго Мадрігалєм (15:11). В 1/8 наш шабліст зустрівся з Бека Базадзе, який не пустив його у Топ-32 на останньому чемпіонаті Європи-2019. Проте взяти реванш не вийшло. Грузин одразу заволодів ініціативою (4:10). І хоча Юрій, віддамо йому належне, зумів скоротити розрив до трьох ударів (7:10), більшого суперник зробити не дозволив (11:15).

Ще двоє українців, пропустивши перший раунд олімпійки завдяки  непоганому результату у «пулі», склали зброю в 1/16. Досвідчений Андрій Ягодка поступився чвертьфіналісту нещодавнього Гран-прі у Падуї Максіму П’янфетті з Франції (10:15). Василь Гумен зазнав прикрої поразки від британця Джонатана Вебба, який поступаючись більшу частину поєдинку, спочатку 1:6, потім 6:10, зумів перевернути зустріч на свою користь (14:15).

Нагадаємо, що для нашого чемпіона світу серед кадетів та континенту серед юніорів це був дебют на дорослому чемпіонаті Європи. Тож сподіваємося цей, нехай і негативний, досвід він використає з користю у майбутньому.

Ще один представник України Богдан Платонов зупинився в 1/32 після поразки від італійця Мікєлє Галло (9:15).  

Завтра, 18 червня, особисті нагороди чемпіонату Європи розіграють шпажистки та рапіристи.

Шабля, чоловіки (особисті)
1. Сандро Базадзе (Грузія)
2. Лука Куратолі (Італія)
3. Боладе Апіті (Франція)
3. Еліотт Бібі (Франція)
…11. Юрій Цап (Україна)
…17. Андрій Ягодка (Україна)
…19. Василь Гумен (Україна)
…36. Богдан Платонов (Україна)