Головна / новини / змагання / КС 2022 Париж: Українські шпажисти на п’єдесталі другий етап Кубку світу поспіль!

Сьогодні, 17 квітня, у столиці Франції завершився Кубок світу з фехтування на шпагах серед чоловіків. Після достатньо скромних результатів напередодні в особистих змаганнях наші спортсмени у командній першості показали на що вони насправді здатні! До срібла попереднього етапу українці цього разу додали бронзову нагороду, поступившись у півфіналі майбутнім переможцям турніру угорцям (42:45), але перемігши у поєдинку за третє місце олімпійських чемпіонів японців (40:39).

17 квітня 2022 року. Париж / Фото #BizziTeam/ FIE

Приємно відзначити, що попри зміну поколінь і кадрів, наша чоловіча шпага продовжує тримати марку. У Парижі честь синьо-жовтого прапора разом з бронзовим призером Токіо-2020 Ігорем Рейзліним захищали Ян Сич, Нікіта Кошман, для якого це другий старт за команду і друга медаль, а також дебютував Віталій Свистіль.

Наша четвірка, сіяна під третім номером, розпочала виступ у Парижі з переконливої перемоги в 1/16 над Саудівською Аравією (45:28). Так само впевнено Рейзлін і Ко впоралися і з наступним, значно серйознішим суперником Ізраїлем (45:31). Тим часом як із боротьби за нагороди вже вибули такі сильні команди, як Швейцарія (поступилася Колумбії за вхід у 16 – 41:45) та Італія (програла за 8 Єгипту – 35:45).

Чвертьфінальний поєдинок українських шпажистів проти збірної Казахстану на чолі з віцечемпіоном особистих змагань Русланом Курбановим видався непростим. Ми пройшли шлях від відставання у «-3» після другого бою до переваги перед сьомим у «+6» (30:24). Віддамо належне суперникам, які не здавалися до останнього. Спочатку Алексаніну у дуелі з Рейзліним вдалося скоротити розрив до «-3» (35:32), а потім Шарлаімов зміг на останніх секундах протистояння з Яном Сичем, який завершував сьогодні усі наші зустрічі, зрівняти рахунок (41:41). Доля поєдинку вирішилася у додатковий час, де вправнішим виявився наш спортсмен (42:41).

У півфіналі квартету синьо-жовтих протистояли представники Угорщини. У третьому бою суперникам вдалося зробити собі гандикап у «+3» (9:12). Двічі українські шпажисти максимально наближалися до них: спочатку Кошман у сьомому бою – 30:31, потім Рейзлін у восьмому передостанньому – 33:34. Сич, вийшовши на доріжку з мінус два у пасиві (35:37), боровся до останніх часток секунди, але нічого не зміг зробити з чинним чемпіоном світу і віцечемпіоном Токіо-2020 Гергеєм Шіклоші (42:45).

Поєдинок за бронзу проти команди Японії, у складі якої були два співавтори золотого олімпійського дива Токіо-2020 Кокі Кано та Масару Ямада, одразу почав розвиватися за нашим сценарієм. Сич, Кошман та Рейзлін виграли свої перші бої 5:2, 3:1, 5:2 відповідно й перевага українського квартету стала складати «+8». Проте без валідольної кінцівки не обійшлося. Ямаді, який виходив на заключний бій за «-11» (33:22), вдалося скоротити відставання до одного уколу. Але час цього разу грав на нашу користь – 40:39!