Головна / новини / змагання / КС 2022 Хайденхайм: Команда шпажистів у п’ятірці найсильніших
КС 2022 Хайденхайм: Команда шпажистів у п’ятірці найсильніших

Сьогодні, 14 травня, шпажисти розіграли командні нагороди Кубку світу у німецькому Хайденхаймі. Попри те, що у нашому складі було лише двоє спортсменів, які разом з командою підіймалися на п’єдестал пошани на попередніх двох етапах, український квартет підтвердив рівень, посівши високе п’яте місце серед 35 команд.  

14 травня 2022 року. Хайденхайм / Фото #BizziTeam/ FIE

Цього разу на доріжки Karl-Rau-Halle разом з Яном Сичем та Нікітою Кошманом, які були співавторами срібного та бронзового успіхів на минулих Кубках світу, вийшли Євген Макієнко та Володимир Станкевич. На жаль, через травму не зміг допомогти команді у Хайденхаймі бронзовий призер Токіо-2020 Ігор Рейзлін.

Наші шпажисти сіяні під другим номером пропустили перший раунд і стартували впевненою перемогою в 1/16 над Фінляндією (42:36). Після чого зустрілися з представниками Польщі. Поступаючись двома уколами після перших чотирьох боїв (12:14), українська команда зусиллями Яна Сича, який виграв свою мінідуель в Мачея Бєлєца (7:3), повернула собі лідерство (19:17) і далі лише нарощувала перевагу, довівши зустріч до логічної перемоги (35:28).

Як і на попередньому Кубку світу, доля знову звела наш квартет з командою Угорщини, яка, нагадаємо, взяла золото у Парижі. Тільки цього разу це сталося не у півфіналі, а стадією раніше – в 1/4. Події розвивалися за схожим сценарієм, більшу частину поєдинку українські шпажисти були у ролі наздоганяючих, але зуміли скоротити розрив з шести уколів до двох перед заключним боєм (25:27). Яну Сичу, нашому фінішеру, навіть вдалося зрівняти рахунок (27:27). Але останнє слово все ж залишилося за чемпіоном світу-2019 і віцечемпіоном Олімпіади у Токіо Гергеєм Шіклоші (28:30). Нас відділили від угорців два уколи, на один менше, аніж на попередньому турнірі, але цього разу ми були ближче до перемоги.

У нижній частині сітки підопічні Володимира Станкевича взяли гору над Швейцарією. І хоча втримати перевагу в «+5», яку зробив у п’ятому бою Євген Макієнко, вигравши свою дуель у Макса Хайнцера (8:2), не вдалося, до останнього бою наша четвірка підійшла лише з одним уколом переваги (29:28), Ян Сич встояв під наступом лідера збірної Швейцарії (16:11 в їх очному протистоянні й загалом 45:39).

В останньому поєдинку дня українська команда перемогла США (44:43) і завершила турнір на 5-му місці.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Шпага, чоловіки (командні)
1. Корея
2. Німеччина
3. Франція
…5. Україна (Ян Сич, Нікіта Кошман, Володимир Станкевич, Євген Макієнко)