Головна / новини / змагання / КС Ванкувер 2022: Станкевич і Бежура зупиняються за крок від п’єдесталу
КС Ванкувер 2022: Станкевич і Бежура зупиняються за крок від п’єдесталу

Сьогодні, 11 грудня були розіграні особисті нагороди Кубку світу з фехтування на шпагах у канадському Ванкувері. Відзначимо, що за підсумками перших двох днів змагань до основної сітки пробилися одразу дев’ять представників України. Найдалі у турі прямого вибування дійшли Володимир Станкевич і Фейбі Бежура. Обидвоє демонстрували гідне фехтування і вели по ходу своїх чвертьфінальних поєдинків кілька уколів, проте у кінцівці більш вправними були суперники – віцечемпіон Олімпіади в Токіо-2020 угорець Гергей Шіклоші (11:15) та господарка доріжки Алексанн Верре (12:15).

Станкевич досить впевнено здолав перші два поєдинки в олімпійці проти американця Джонаса Хансена (15:11) та чинного чемпіона Європи та віцечемпіона світу в команді італійця Габріелє Чіміні (15:6), після чого зумів перевернути бій, в якому поступався (2:6) поляку Мачею  Бєлєцу (15:11). На шляху до п’єдесталу залишався лише один суперник, але який! У другій трихвилинці нашому шпажисту вдалося відірватися від Гергея Шіклоші на три уколи (7:4), але після перерви титулований угорець зумів повести зустріч за своїм сценарієм і переміг – 15:11.

На відміну від Станкевича, який був прекваліфікованим завдяки 14-му місцю в рейтингу FIE, Фейбі Бежурі довелося подолати груповий етап і попередній тур прямого вибування, з чим вона успішно впоралася. В 1/32 київська шпажистка здолала чемпіонку світу в команді американку Кетрін Холмс (15:8), далі розібралася з Магдаленою Павловською з Польщі (15:13). Після чого у рівному та напруженому поєдинку взяла гору над угоркою Естер Мухарі (15:14).

У чвертьфіналі проти канадки Алексанн Верре, яка ще у першому бою вибила з боротьби перший номер посіву кореянку Чхве Ін Чжон, українці вдалося відірватися на початку другої трихвилинки 6:3, але суперниця на куражі та за шаленої підтримки рідних стін зуміла перевернути бій на свою користь – 12:15.

11-ю завершила турнір чинна чемпіонка Європи Влада Харькова, яка стартувала з впевненої перемоги над свівітчизницею Катериною Чорній, яка вперше на змаганнях такого рівня кваліфікувалася в основну сітку (15:6), виграла у кореянки Лі Хє Ін (15:10), але поступилася за вихід у вісімку угорці Анні Кун (9:15).

Відзначимо також виступ Євгена Макієнка та Дар’ї Варфоломеєвої, які зуміли подолати перший раунд олімпійки, але далі наштовхнулися на французький бар’єр в особі олімпійського чемпіона Романа Каннона (11:15) та чинної чемпіонки Європи в команді Лоран Рембі (6:15) відповідно.

Бронзовий медаліст Токіо-2020 Ігор Рейзлін поступився в 1/32 іспанцю Мануелю Баргесу (9:15).

Наступного дня відбулася командна першість. Наш чоловічий квартет у такому складі Ігор Рейзлін, Ян Сич, Володимир Станкевич та Євген Макієнко стартував з перемоги в 1/16 над Фінляндією (45:38), але у наступному поєдинку поступився Китаю (39:44). У нижній частині сітки підопічні Володимира Станкевича-старшого усі зустрічі виграли, зокрема проти Чехії (35:33), США (41:29) і Австрії (43:32). Команда завершила турнір на 9-му місці.

Жіноча четвірка (Влада Харькова, Фейбі Бежура, Інна Бровко та Дар’я Варфоломеєва) розпочала виступи в 1/8, де одним уколом поступилася Гонконгу (22:23). У нижній частині сітки підопічні Богдана Нікішина програли Польщі (28:33), Швеції (44:45) та Японії (38:44), посівши у підсумку 16-те місце.

Шпага, чоловіки (особисті)Шпага, жінки (особисті)