Головна / новини / змагання / КС Алжир 2022: Харлан зупиняється в одному ударі від Топ-16
КС Алжир 2022: Харлан зупиняється в одному ударі від Топ-16

Сьогодні, 11 листопада, в Алжирі був розіграний перший комплект нагород Кубку світу з фехтування на шаблях, який дав старт сезону 2022/23. Найкращий результат серед п’яти представниць України, що брали участь в особистих змаганнях на Арені Харша Хассен, показала лідер нашої збірної, олімпійська чемпіонка та шестиразова чемпіонка світу Ольга Харлан, яка стала 22-ю.

Харлан, вигравши усі шість боїв у групі та пропустивши від своїх суперниць лише сім ударів, показала найкращий результат серед усіх учасниць і напряму вийшла до таблиці 64, приєднавшись до прекваліфікованої Топ-16 світового рейтингу FIE.

В 1/32 Ольга взяла переконливий реванш у бронзової медалістки чемпіонату світу серед кадетів-2019 італійки Бенедетти Фузетті за поразку у фіналі жовтневого Сателіта FIE у Генті (15:3).  Після цього вона зустрілася з ще однією представницею Італії Мартіною Крішіо, яка залишила її в одному ударі від Топ-16 на останньому чемпіонаті світу в Каїрі. Проте поквитатися за ту поразку не вийшло, з мінімальною перевагою, але переможницею з протистояння знову вийшла Крішіо (14:15).

Юлії Бакастовій, яка програла у пулі один бій з шести, зовсім трішки не вистачило для прямої путівки в основну сітку, але згодом вона виграла свій поєдинок у попередньому турі прямого вибування у британки Кейт Дейкін (15:11) і теж вийшла у Топ-64. Проте підібрати ключик до суперниці в 1/32 Татьяни Назлимов зі США 26-річній киянці не вдалося (8:15), тож змагання вона завершила на 42-му місці.

В особистій першості серед чоловіків з групи вийшли усі п’ять наших шаблістів. Найближче до того, щоб кваліфікуватися в основну сітку були найдосвідченіший та наймолодший представники збірної України. 34-річного одесита Андрія Ягодку, який виграв свій перший бій у турі прямого вибування в Ахмеда Алкуліхі з Саудівської Аравії (15:7), у Топ-64  не пустив румун Разван Урсакі (12:15). Чемпіон світу сред кадетів-2019 та Європи серед юніороів-2020 Василь Гумен, який в 1/128 переміг Марцела Бронішевскі з Польщі (15:10), далі поступився італійцю Даріо Кавальєре (8:15).

Кубкок світу в Алжирі завершився 13 листопада командними змаганнями.  Олімпійська чемпіонка Ольга Харлан, разом з Оленою Кравацькою та Юлією Бакастовою, а також дебютанткою Дар’єю Гонцовою не змогли подолати 1/16, поступившись з мінімальною різницею Греції (44:45). Два удари відділили від виходу у Топ-16 наш чоловічий квартет, який у складі Юрія Цапа, Андрія Ягодки, Олексія Стаценка та Василя Гумена зазнав поразки від Китаю (43:45).

Шабля, жінки (особисті)Шабля, чоловіки (особисті)