Головна / новини / змагання / ЮЧС Дубай 2022: Українські шпажисти у п’ятірці найсильніших команд світу!
ЮЧС Дубай 2022: Українські шпажисти у п’ятірці найсильніших команд світу!

Сьогодні, 10 квітня, командними змаганнями у шпазі завершився чемпіонат світу з фехтування серед кадетів та юніорів, що проходив в ОАЕ. Наш чоловічий квартет посів п’яте місце, довівши, що залишається у когорті найсильніших команд світу. Нагадаємо що торік, українські шпажисти-юніори зупинилися за крок від п’єдесталу.

10 квітня 2022 року. Дубай / Фото #BizziTeam/ FIE

У Дубаї Нікіта Кошман, Дмитро Микитенко, Лев Корнієнко та Роман Самойлов розпочали боротьбу під п’ятим номером посіву з впевненої перемоги над Індією в 1/16 (45:31), після чого взяли гору над Гонконгом (45:29). За вхід у четвірку нашій команді довелося схрестити зброю з Францією на чолі з бронзовим призером особистих змагань Ліно Ерланом-Васкезом. За перші три бої французи зробили відрив у п’ять уколів (10:15) й відчайдушні спроби наших хлопців наздогнати суперників бажаного результату, на жаль, не принесли (37:45).

У турнірі за 5-8 місця українська команда виграла у Казахстану (45:32) та Польщі (45:43) і посіла у підсумку 5-те місце.

Наша жіноча четвірка у складі віцечемпіонки світу в особистому заліку серед кадетів Анни Максименко, а також Емілі Конрад, Поліни Кулешової та Єви Мазур поступившись одним уколом команді Великобританії у поєдинку за вхід у 16 (33:34), стала 18-ю.

10 квітня 2022 року. Дубай / Фото #BizziTeam/ FIE

Отже, як і торік, наша збірна завершує чемпіонат світу з трьома нагородами у скарбничці. Нагадаємо, що відкрила лік медалям «синьо-жовтих» в ОАЕ бронза Катерини Буденко, яка стала першою індивідуальною нагородою в жіночій рапірі на світовій першості серед юніорів в історії незалежної України.  

А в передостанній день змагань, коли на доріжку спорткомплексу «Хамдан», вийшли кадети у шпазі, ми отримали одразу двох представників на п’єдесталі пошани. Бронзу виборов Максим Перчук. Анна Максименко, ставши віцечемпіонкою турніру, принесла Україні першу срібну медаль чемпіонату світу в цій віковій категорії. Раніше золото (2002) і бронзу (2003) здобула Яна Шемякіна,  у 2005-му третє місце посіла Алла Грищук.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Шпага, юніорки (командні)Шпага, юніори (командні)
1. Ізраїль
2. Польша
3. США
1. Єгипет
2. США
3. Франція
…18. Україна (Поліна Кулішова, Єва Мазур, Емілі Конрад, Анна Максименко)…5. Україна (Нікіта Кошман, Роман Самойлов, Дмитро Микитенко, Лев Корнієнко)